Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Subkultura - Punk - definicja, geneza, ideologia. Punk jako subkultura

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powstanie subkultury punk datuje się na lata 70. XX wieku. Wiąże się to bezpośrednio z karierą muzyczną brytyjskiego zespołu Sex Pistols. W swoich utworach nawoływali oni fanów do walki o wolność i bunt przeciw podporządkowaniu się sztywnym normom społecznym.

Członkowie tego zespołu, jak i innych – podobnych, prezentowali młodym ludziom swobodny styl życia, włóczyli się po ulicach, chodzili w potarganych spodniach, niechlujnie się czesali, nadużywali rozmaitych używek. Ich postawa stała się inspiracją dla tysięcy zmęczonych szarym życiem ludzi. Zaczęli więc naśladować ulubionych artystów.

Ideologia członków subkultury punk była bardzo jasno określona: anarchia i brak jakichkolwiek zasad. Młodzi ludzie sprzeciwiali się istnieniu niemal wszystkich instytucji państwowych, publicznych, ponieważ według nich – nie spełniały one swoich celów. Dodatkowo miały bardzo zły wpływ na życie ludzi, ograniczały ich wolność, narzucały pewne racje i założenia, sposób myślenia. Punkowie pragnęli właściwie tylko jednego: swobodnego, wolnego życia, pełnego radości i zabawy. Nie chcieli oni określać siebie poprzez rządy, parlamenty, władze. Wolność i niezależność były dla nich najwyższymi, podstawowymi wartościami. Bardzo negatywnie odnosili...

Podobne wypracowania