Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Subkultura - Emo - co to jest Emo? Definicja, ideologia, styl. Emo jako subkultura

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Subkultura Emo jest jedną z najmłodszych subkultur, powstała bowiem w połowie XXI wieku. Pojawiła się jako znak protestu wobec brutalności życia i zamiłowania do dóbr materialnych, wycofania emocji i uczuć na drugi plan.

Nazwa Emo pochodzi od angielskiego słowa „emotion” lub „emotional”, które oznacza emocje (emocjonalny). Członkowie subkultury Emo uważają się bowiem za osoby bardzo wrażliwe  i mało odporne na otaczające jej zło. Niektórzy socjologowie oraz psychologowie są zdania, iż wszechogarniający smutek i rozpacz są podstawą światopoglądu ludzi Emo. Czytając ich bogi lub rozmawiając z nimi osobiście, można usłyszeć, iż życie jest bardzo trudne i ciężkie, młodość przytłaczająca, a dorośli niczego nie rozumieją. Powszechnie uważa się, iż członkowie tej subkultury lubią pisać wiersze i piosenki, w których wyrażają swoje refleksje o świecie, opisują rozczarowania, plany czy też marzenia.

Pojawienie się ludzi Emo wiąże się z rozwojem muzyki pop. Artyści zaczęli ubierać się  specyficzny sposób, ich muzyczne utwory pełne były krzyku i rozpaczy. Za prekursora stylu Emo w muzyce często uważa się niemiecki zespół Tokio Hotel, ale wiadomo, że już wcześniej działali artyści charakterystyczny dla tej...

Podobne wypracowania