Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Subkultura - Emo - co to jest Emo? Definicja, ideologia, styl. Emo jako subkultura - strona 2

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

tej młodzieżowej kultury. Obecnie za najbardziej popularne zespoły uznaje się: Papa Roach czy Good Charlotte.

Szczególną uwagę zwraca się dziś na wygląd członków tej subkultury. Przedstawiciele subkultury Emo najczęściej ubierają się na czarno. Uwielbiają obcisłe stroje ozdobione trupimi czaszkami. Dziewczęta noszą dodatkowo różowe dodatki, a pojawiającym się w ich stroju elementem charakterystycznym jest kokardka lub serduszko. Ma ono symbolizować emocjonalny stosunek do świata. Każdego Emo można jednak podziwiać za niesamowitą fryzurę. Wyróżnia ją bardzo długa i ciężka grzywka, zasłaniająca czasem nawet i pół twarzy. Reszta włosów bywa tapirowana, częściowo farbowana.

O subkulturze Emo pojawiły się niedawno bardzo niebezpieczne pogłoski. Podejrzewa się bowiem, iż młodzi Emo lubią zadawać sobie ból i stosują samookaleczenie. Uważa się, iż zazwyczaj agresja ta przybiera postać cięcia rąk żyletkami lub małymi nożami. Ma to być podobno wyrazem sprzeciwu wobec brutalności świata oraz manifestacją braku siły do walki ze złem. Brak jednak oficjalnych danych potwierdzających te informacje.

Nie ma wątpliwości, iż subkultura Emo wzbudza dziś najwięcej emocji i uważana jest za niezwykle kontrowersyjną, promuje bowiem bardzo...

Podobne wypracowania