Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

My male friend - Mój przyjaciel

My best friend’s name is Michał. I've known him since kindergarten. I can’t remember how our friendship started. I just remember that we became friends the first day we met. We were like twins, always together. In the primary school we were in the same class. We sat at the same desk at school. We spent all the  breaks together as well. However we didn’t go to the same high school. Despite that our friendship is still as strong or even stronger.

Michał is 16 years old. He is a tall, good looking boy. He has blond hair and pale skin. His eyes are big and blue. He has freckles all over his face and a scar on his forehead. Michał has a roguish smile and cute dimples while he laughs. Although he looks as innocent as a lamb, his appearance is deceptive. Michał likes to wear jeans and sport shoes. I've never seen him dressed smart. He has many green t-shirts because green is his favorite color. Fashion is not a thing he cares about.

My friend is a joker. You can’t be bored when he is around. His head is full of great ideas and amusing stories. What’s more, he tells the most hilarious jokes I have ever heard. I could listen to him for hours. Sometimes he gets into trouble because of his careless behavior . For example when we went to school he got suspended at least once a week.

Nevertheless he is not mean and he never has bad intentions while playing tricks. Surprisingly, in his own way, he is sensitive. You wouldn’t find a more patient and understanding listener. I can count on my friend whenever I have a problem. He never makes fun of my problems. I can confide a secret to him and I’m sure he won’t tell anybody about it.

Michał has many hobbies but the thing he likes the most is his bike. Each Saturday he wakes up very early in the morning and goes for a long ride.  He comes back in the evening, tired but happy. Like most boys, he likes to play football with his classmates. He is the captain of the school football team.

Sometimes I regret that I can’t talk with my friend about things girls like to talk about. For instance fashion, boys, shopping. However I think he is the best friend I could ever have. We understand each other without words. I trust him and I am sure that he'll always tell me the truth. I know he is not perfect but that the reason I like him.

Tłumaczenie

Mój najlepszy przyjaciel ma na imię Michał. Znam go od przedszkola. Nie pamiętam, w jaki sposób zaczęła się nasza przyjaźń. Pamiętam tylko, że staliśmy się przyjaciółmi od pierwszego dnia, gdy się poznaliśmy. Byliśmy jak bliźnięta, zawsze razem. W szkole podstawowej chodziliśmy do tej samej klasy. Siedzieliśmy w tej samej ławce. Spędzaliśmy razem także wszystkie przerwy. Jednak nie poszliśmy do tej samej szkoły średniej. Mimo to nasza przyjaźń jest tak samo silna, a może nawet silniejsza.

Michał ma 16 lat. Jest wysokim, przystojnym chłopakiem. Ma blond włosy i bladą skórę. Jego oczy są duże i niebieskie. Ma piegi na całej twarzy i bliznę na czole. Michał ma łobuzerski uśmiech, a kiedy się śmieje, na jego policzkach pojawiają się urocze dołeczki.

Chociaż wygląda niewinnie jak owieczka, pozory okazują się być zwodnicze. Michał lubi nosić jeansy i sportowe buty. Nigdy nie widziałam, by był ubrany elegancko. Ma wiele zielonych koszulek, bo zielony to jego ulubiony kolor. Moda nie jest czymś, czym się przejmuje.

Mój przyjaciel to żartowniś. Nie można się nudzić, kiedy jest w pobliżu. Ma głowę pełną wspaniałych pomysłów i ciekawych historii. Co więcej, opowiada najzabawniejsze dowcipy, jakie kiedykolwiek słyszałam. Mogłabym go słuchać godzinami. Czasem, przez swoje nieostrożne zachowanie, wpada w tarapaty. Na przykład kiedy chodziliśmy do szkoły, był zawieszony przynajmniej raz na tydzień.

Jednak nie jest złośliwy i nigdy nie ma złych zamiarów, płatając figle. Co zaskakujące, na swój sposób jest wrażliwy. Nie znajdziesz bardziej cierpliwego i wyrozumiałego słuchacza. Mogę liczyć na mojego przyjaciela, kiedy mam problem. Nigdy nie śmieje się z moich zmartwień. Mogę powierzyć mu tajemnicę i jestem pewna, że nie powie o niej nikomu.

Michał ma wiele zainteresowań, ale rzeczą, którą lubi najbardziej, jest jego rower. Każdej soboty budzi się wcześnie rano i wyrusza na długą przejażdżkę. Wraca wieczorem – zmęczony, ale szczęśliwy. Jak większość chłopaków lubi grać w piłkę nożną z kolegami z klasy. Jest kapitanem szkolnej drużyny piłki nożnej.

Czasami żałuję, że nie mogę porozmawiać z moim przyjacielem o rzeczach, o których lubią rozmawiać dziewczyny. Na przykład o modzie, chłopakach, zakupach. Jednak myślę, że jest najlepszym przyjacielem, jakiego mogłabym mieć. Rozumiemy się nawzajem bez słów. Mogę mu ufać i oczekiwać, że zawsze powie mi prawdę. Wiem, że nie jest ideałem, ale właśnie dlatego go lubię.

Podobne wypracowania do My male friend - Mój przyjaciel