Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Description of a journey - my most interesting journey - Opis podróży - moja najciekawsza podróż

My most interesting travelling experience has taken place when I was twelve years old and set out on a holiday with my family. We were going for two weeks to Majorca. It is a small Spanish island on the Mediterranean Sea. Why was it so interesting and exciting? We were travelling there on a plane and I had never been to an airport or flew on board of an aircraft before.

Me, my mum, my dad and my sister needed to get up early to get to the airport on time and catch our flight. I had never been to an airport before and was very anxious to see it. It didn’t fail my expectations. What I saw was a great number of people standing in queues, looking at the timetables, most of them in a rush. The airport was buzzing with activity. As numerous planes from distant countries were taking off and landing there every hour, I could observe a truly multicultural mix of people. I noticed some Muslim women wearing hijabs (special cloths to cover hair) as well as some tourists from Japan or other Asian country. I overheard some young people speaking French. All this was new and exciting to me. Before we could get on board, we had to stand for some time in a queue to a check-in counter. We gave some nice lady there our luggage, and received out tickets. The lady let us choose our seats...

Tłumaczenie

Moje najciekawsze doświadczenie związanie z podróżą miało miejsce, kiedy miałem dwanaście lat i wyruszyłem na wakacje z moją rodziną. Jechaliśmy na dwa tygodnie na Majorkę. Jest to mała hiszpańska wyspa na Morzu Śródziemnym. Dlaczego podróż była taka interesująca i ekscytująca? Lecieliśmy tam samolotem, a ja nigdy wcześniej nie byłem na lotnisku i nie leciałem na pokładzie samolotu.

Ja, moja mama, mój tata i moja siostra musieliśmy wcześnie wstać, żeby dostać się na lotnisko na czas i zdążyć na nasz samolot. Nigdy wcześniej nie byłem na lotnisku i bardzo chciałem je zobaczyć. Nie zawiodło moich oczekiwań. Zobaczyłem wielką liczbę ludzi stojących w kolejkach, spoglądających na plany lotów, większość w pośpiechu. Lotnisko buzowało aktywnością. Ponieważ o każdej godzinie lądowały tam i startowały samoloty z odległych krajów, mogłem obserwować prawdziwą multikulturową mieszankę ludzi. Zauważyłem muzułmanki noszące hijaby (specjalne chusty do zakrywania włosów), a także turystów z Japonii czy innego azjatyckiego kraju. Usłyszałem, jak jacyś młodzi ludzie rozmawiali po francusku. Wszystko to było dla mnie nowe i ekscytujące. Zanim mogliśmy wejść na pokład samolotu, musieliśmy przez jakiś czas postać w kolejce do odprawy. Tam oddaliśmy nasz bagaż miłej pani i odebraliśmy nasze bilety. Kobieta pozwoliła nam wybrać, gdzie będziemy siedzieć w samolocie.

Potem mieliśmy trochę wolnego czasu przed odlotem. Na lotnisku było dużo sklepów wolnocłowych, gdzie ludzie mogą kupić niektóre rzeczy taniej niż gdzie indziej. Moja mama kupiła sobie buteleczkę ulubionych perfum. Wkrótce nasz lot został wywołany przez głośniki i wsiedliśmy na pokład samolotu specjalnym korytarzem, który nazywa się rękaw. Kiedy już tam byliśmy i zajęliśmy nasze miejsca, obsługa poinstruowała nas, jak się zachować w sytuacji kryzysowej. Potem usłyszeliśmy głos naszego kapitana, który życzył nam miłej podróży. W końcu odlecieliśmy. Nie denerwowałem się, ale byłem bardzo podekscytowany. Lot był miły, niestety bardzo krótki. Wkrótce znowu byliśmy na jakimś lotnisku i mogliśmy zacząć wakacje.

Ta podróż zawsze pozostanie w mojej pamięci. Prawdopodobnie dla wielu osób podróż samolotem to nic niezwykłego, ale dla mnie wtedy to była prawdziwa przygoda.

Podobne wypracowania