Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

You organize a winter holiday trip. Write an invitation to English exchange students - Jako klasa organizujecie wycieczkę w czasie ferii. Napisz zaproszenie do uczniów z wymiany z Anglii

Dear Queen Elizabeth High School’s students,

We would like to invite you on a trip to Bukowina Tatrzanska. We set off at 8 am, 6th February. Please take the night-bags with you and don’t forget about warm socks! We are planning to sleep in a hostel, so it would be quite cheap. If you don’t like this idea, there is a possibility to book a couple of rooms in a  hotel nearby.

This trip is a great opportunity not just to ski and have fun together with an 'international crew' but also to get know Polish culture better and see one of the most beautiful villages in the whole country. You will also have a chance to taste some of our traditional dishes and to sing Polish folk songs as we plan a bonfire.

We’ll be back in Cracow on 9th February, between 8-10 pm.

Please let us know if you feel like joining us. Everyone is more than welcome - we will be glad to spend some time of your winter holidays with you.

Mikolaj Kopernik High School’s students (the exchange team)

Tłumaczenie

Drodzy Uczniowie Liceum Królowej Elżbiety,

Chcielibyśmy zaprosić Was do wzięcia udziału w wycieczce do Bukowiny Tatrzańskiej. Startujemy o ósmej rano, szóstego lutego. Weźcie z sobą śpiwory i nie zapomnijcie o ciepłych skarpetach. Planujemy nocleg w schronisku, aczkolwiek, jeśli nie do końca podoba Wam się ten pomysł, istnieje możliwość zarezerwowania kilku pokoi w pobliskim hotelu.

Ta wycieczka to nie tylko świetna okazja do tego, by poszusować na górskich stokach wraz z „międzynarodową ekipą”, ale to także wspaniała możliwość, by poznać lepiej polską kulturę i zobaczyć jedną z najpiękniejszych miejscowości w całym kraju. Będziecie też mieli okazję spróbować kilku tradycyjnych potraw i pośpiewać polskie folkowe, jako że planujemy ognisko.

Wrócimy do Krakowa 9 lutego, między ósmą a dziesiąta popołudniu.

Prosimy o informację, jeśli mielibyście ochotę się przyłączyć. Każdy będzie bardzo mile widziany - będzie nam niezwykle miło spędzić z Wami kilka dni ferii zimowych.

Podobne wypracowania do You organize a winter holiday trip. Write an invitation to English exchange students - Jako klasa organizujecie wycieczkę w czasie ferii. Napisz zaproszenie do uczniów z wymiany z Anglii