Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

'A friend is someone who…' - characteristics - „Przyjaciel jest kimś, kto...” - charakterystyka - strona 2

friends, characteristics, people

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

done, they understand that we are all just people and we all make mistakes. Sometimes two people argue over unimportant matters and say awful things to each other because they are angry. It is important to forget about petty misunderstandings, because friendship is more important than such things. A good friend also knows when to say sorry.

As you can see, a true friend differs from other people you know in many ways. This is what makes friendship so special. It is difficult to find a real friend, but it is not impossible. You should always remember about your friends and care about your them.

Tłumaczenie

Przyjaciel to ktoś, kto jest przy twoim boku, gdy go potrzebujesz. Ta osoba nie zawiedzie cię jeśli masz kłopoty. Każdy w pewnym momencie napotyka na swojej drodze trudności. Taka sytuacja to dobry test dla przyjaźni. Prawdziwy przyjaciel spróbuje ci pomóc, nawet jeśli to wymaga od niego wiele wysiłku. Nie musi to oznaczać rzeczy materialnych jak pieniądze – może być wsparcie psychiczne. Tacy ludzie nawet sami wpakują się w tarapaty, aby pomóc przyjaciołom. Nie będą tego robić dla czyjejś wdzięczności, ale dlatego, że według nich właśnie tak należy postąpić.

Inna rzecz charakterystyczna dla przyjaźni to szczerość. Dobry przyjaciel będzie z tobą szczery, nawet jeśli wie, że prawda może być dla ciebie bolesna. Przyjaciela zawsze możesz zapytać o radę i mieć pewność, że wyrazi swoje szczere zdanie. Nie okłamie cię. Czasem szczerość jest trudna. Może zachwiać przyjaźnią, ale może także ją wzmocnić. Nie powinieneś martwić się zdaniem twojego przyjaciela. Wiesz, że możesz mu powiedzieć wszystko i nie będziesz osądzany.

Dobry przyjaciel to osoba, która wybacza błędy swoich przyjaciół. Nawet jeśli czuje się dotknięta tym, co ta osoba powiedziała lub zrobiła, to rozumie, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i wszyscy popełniamy błędy. Czasami dwoje ludzi kłóci się o nieistotne sprawy i w gniewie mówi sobie okropne rzeczy. Ważne, by zapominać o błahych nieporozumieniach, ponieważ przyjaźń jest ważniejsza. Dobry przyjaciel wie, kiedy powiedzieć „przepraszam”.

Jak widać, prawdziwy przyjaciel różni się od innych ludzi pod wieloma względami. Właśnie to czyni przyjaźń taką cenną. Trudno jest znaleźć prawdziwego przyjaciela, ale nie jest to niemożliwe. Powinno się zawsze pamiętać o przyjaciołach i dbać o nich.

Podobne wypracowania