Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Kleider machen Leute” - Essay - begründe deine Ansicht! - "Ubiór czyni człowieka" - Wypowiedz się na temat w formie rozprawki, uzasadniając swoje poglądy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kleider machen Leute. Hat diese These eine Bedeutung in unserem Leben? Vielleicht hat Kleidung keinen Einfluss auf uns? Vielleicht machen die besser gekleideten Leute einen größeren bzw. besseren Eindruck auf uns. Das möchte ich mir überlegen und meine Meinung begründen.

Jeder kann sich anziehen, wie er will. Wir suchen unseren eigenen Stil und so ziehen wir uns an. Man kann den Menschen nach der Kleidung nicht bewerten. Immer häufiger ist die Markenkleidung das Wichtigste für den jungen Menschen. Für mich ist das ganz dumm, weil diese kleine Marke doch nicht die Kleidung schöner macht. Leute richten ihr  Augenmerk auf die Kleidung. Sie denken zu oft an das Geld und mögen nur die teuerste Bekleidung. Man soll auch bemerken, dass die anerkannten Firmen immer häufiger ihre Bekleidung aus billigen Stoffen produzieren. Deshalb ist ihre Qualität nicht so gut. Allerdings geben Leute  viel Geld für die Bekleidung aus. Sie bezahlen nur für eine Marke. Ich meine, dass das eine Art Snobismus ist. Man soll so nicht machen. Es ist doch ziemlich egal, wie viel Geld wir für unsere Kleidung ausgeben. Solche Probleme sind in den Schulen ziemlich wesentlich. Kinder und Jugendliche bekommen teure Sachen...

Tłumaczenie

Ubiór czyni człowieka. Czy ta teza ma jeszcze znaczenie w naszym życiu? Być może ubrania nie mają na nas żadnego wpływu? A może dobrze ubrani ludzie robią większe, więc
lepsze wrażenie. Zastanowię się nad tym i uzasadnię moje zdanie.

Każdy może ubierać się tak, jak chce. Szukamy własnego stylu i tak się ubieramy. Nie można oceniać człowieka po ubiorze. Coraz częściej dla młodych ludzi najważniejsze są ubrania markowe. Dla mnie jest to głupota, ponieważ mały znaczek nie czyni ubrania piękniejszym. Ludzie kierują swoją uwagę na ubrania. Zbyt często myślą o pieniądzach i podobają im się tylko drogie ubrania. Powinno się zauważyć, że szanowane firmy coraz częściej produkują swoje ubrania z tanich materiałów, dlatego ich jakoś nie jest wcale taka dobra. Jednak wciąż ludzie wydają duże pieniądze na ubrania płacąc tylko za markę. Uważam, że jest to swego rodzaju snobizm i nie powinno się tak robić. Przecież jest to całkiem obojętne, ile pieniędzy wydajemy na ubrania.Takie problemy są całkiem istotne w szkołach. Dzieci i młodzież dostają drogie ubrania, a następnie chwalą się nimi. W takich sytuacjach inne dzieci czują się gorsze i biedne. Można być dobrym człowiekiem, a nie nosić modnych ubrań. Jak dla mnie, jest wiele pięknych rzeczy, które wcale nie kosztują dużo. To, jakim się jest człowiekiem, nie zależy od tego, jakie ubrania się nosi. 

Można mieć najdroższe i najlepsze ubrania, ale nie znaczy to, że jest się lepszym człowiekiem. Dlatego nie powinniśmy takiej wagi przykładać do stylu. Ważniejsze jest to, jakimi jesteśmy ludźmi.  Nie powinniśmy oczywiście przesadzać.  Trzeba wyglądać porządnie.  Ubranie powinno być czyste i schludne. Czasami staramy się wyrazić swój światopogląd poprzez ubranie. Wtedy możemy coś powiedzieć o danej osobie. Ale i tak nie jest to zbyt wiele. Kiedy widzi się osobę ubraną na czarno, myśli się że jest groźna i niechlujna. Moje osobiste zdanie jest takie, ale wiem, że może być mylne. Jednocześnie gdy widzi się blondynkę, uważa się ją za głupią.

Moim zdaniem powinniśmy ubierać się tak, jak lubimy. Myślę też, że ubrania nie czynią człowieka. Taki pogląd jest mylny i szybko możemy się o tym przekonać. To, jak się ubieramy, nie świadczy o tym, jakimi jesteśmy ludźmi. Poprzez ubiór nie można przecież poznać naszych cech charakteru. Żeby mieć o kimś zdanie, trzeba go najpierw dobrze poznać.

Podobne wypracowania