Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Einsamkeit ist ein Makel. Warum gibt es immer mehr alleinstehende Menschen? Schreibe eine Erörterung - Samotność to wada. Dlaczego wciąż jest co raz więcej samotnych osób? Napisz rozprawkę

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

In unserer Umgebung können wir beobachten, dass immer mehr Menschen allein bleiben wollen. Warum brauchen sie keinen Lebenspartner? Einsamkeit ist doch ein Makel. Das verstehe ich nicht, ich werde mich mit diesem Problem jedoch mit Freude befassen.

Immer häufiger denken Menschen vor allem an ihre Karriere. Sie ist das Wichtigste in ihrem Leben, deshalb haben sie keine Zeit für ihre Familie. Wenn sie schon eine Berufskarriere erreichen, ist es manchmal zu spät, um eine Familie zu gründen. Sie haben eigene Angewohnheiten und können mit einer zweiten Person nicht übereinstimmend leben. Für eine andere Gruppe der Menschen ist das Geld das Wichtigste. Sie brauchen niemanden und sie wollen immer nur mehr Geld. Sie führen ihr ganzes Leben Geschäfte und sie leben in der Zahlenwelt. Sie brauchen keine Gefühle und keine Nähe. Vielleicht wollen sie manchmal ihr Leben ändern, aber es ist oft zu spät. Sie verlieren ihre Familien und den Kontakt zu echten Freunden. Außerdem wollen sie für immer unabhängig und selbstständig bleiben.

Man will der ganzen Welt zeigen, dass man seinen Erfolg verdient. Sie möchten auch deutlich machen, dass sie niemanden brauchen, um sich über ihren...

Tłumaczenie

W naszym środowisku możemy zaobserwować, że co raz więcej osób chce pozostać samotnymi. Dlaczego nie potrzebują partnera życiowego? Samotność to przecież wada. Nie rozumiem tego, ale z przyjemnością zbadam ten problem.

Co raz częściej ludzie myślą tylko o karierze. Jest najważniejsza w ich życiu, dlatego nie mają czasu dla rodziny. Kiedy osiągną sukces zawodowy, jest czasami za późno na to, by założyć rodzinę. Mają swoje własne przyzwyczajenia i nie potrafią żyć zgodnie z drugą osobą.

Dla innej grupy ludzi pieniądze są najważniejsze. Przez całe życie prowadzą interesy i żyją w świecie liczb. Nie potrzebują uczuć ani bliskości. Może chcą czasami zmienić swoje życie, ale często jest za późno. Tracą rodzinę i prawdziwych przyjaciół. Poza tym chcą na zawsze pozostać niezależni i samodzielni. Chcą pokazać całemu światu, że osiągnęli sukces. Chcą także pokazać, że nie potrzebują nikogo, żeby cieszyć się własnym sukcesem. W pracy cieszą się dobrą opinią i nie potrzebują nic więcej. Nie potrafią docenić drugiej osoby.

W naszych czasach ten problem się wzmocnił. Ludzie myślą tylko o pracy i nie mają prawie wcale życia prywatnego. Od lat można zaobserwować, że młode pary zostają bezdzietne lub mają tylko jedno dziecko. Takie czynniki źle wpływają na życie rodzinne i ludzie coraz częściej zapominają o tym.

Ważne jest również, że ludzie się boją. Nie chcą się zobowiązywać na całe życie, ponieważ nie są pewni. Być może ich uczucia nie są tak mocne, jakby chcieli. Przez całe swoje życie szukają wielkiej miłości. Za każdym razem przypuszczają, że to wciąż nie jest największa miłość ich życia. Wielu ludzi w dzisiejszych czasach żyje bez ślubu i również są szczęśliwi. Nie chcą się wiązać, by nikogo w przyszłości nie rozczarować.

Jeszcze jedna grupa ludzi nie szuka miłości i nie potrzebuje kariery zawodowej. Czasami czują się opuszczeni, ale zazwyczaj są to samotnicy.

Moim zdaniem samotność nie ma zalet. Ludzie wybierają samotność, ale wcześniej czy później będą tego żałować. Kiedy żyje się z drugą osobą, jest się szczęśliwszym i życie nabiera sensu. Nie powinno się nigdy rezygnować z kontaktów z innymi ludźmi. Każdy powinien mieć rodzinę, a nie myśleć wyłącznie o pracy. Kiedy straci się pracę, zostaje się naprawdę samotnym. Wtedy jest rzeczywiście ciężko znaleźć przyjaciół.

Podobne wypracowania