Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kann das Aussehen eine große Rolle in unserem Leben spielen? Stelle deine Meinung in Form eines Essays - Czy wygląd może odgrywać duża rolę w naszym życiu? Wyraź swoje zdanie w formie rozprawki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zurzeit machen die Leute verschiedene Sachen, um besser auszusehen. Sie kaufen die beste Kleidung, gehen zum Friseur. Sie suchen lange nach ihrem eigenen Still. Daraus ergibt sich eine Frage, ob das Aussehen eine große Rolle in unserem Leben spielt. Ich möchte jetzt zeigen, wann und wobei das Aussehen wirklich behilflich ist. Vielleicht hat es keine so große Bedeutung für uns.

Einerseits soll das Aussehen in unserem Leben kaum eine Rolle spielen. Es ist nicht von uns abhängig, wie wir aussehen. Einige haben zum Beispiel eine Adlernase, die anderen haben eine Stupsnase. Noch andere haben ein knochiges Gesicht oder ein blasses und zartes Gesicht. Die Unterschiede sind wirklich groß. Wenn es um die Haare geht, gibt es  so viele Farben, die ich nicht mal zahlen kann. Diese großen Unterschiede halte ich für den größten menschlichen Vorzug. Niemand sieht dem anderen ähnlich aus. An dem Aussehen können wir nicht erkennen, ob eine Person intelligent, klug oder fleißig ist. Wir wissen es nicht, ob jemand ein guter Mitarbeiter ist oder ob er immer faulenzt.

Andererseits finde ich das Aussehen wirklich wesentlich. Es geht mir aber um unsere Gewohnheiten und um unser verschiedenes Verhalten. Selbstverständlich...

Tłumaczenie

Aktualnie ludzie robią różne rzeczy, aby tylko wyglądać lepiej. Kupują najlepsze ubrania, chodzą do fryzjera. Długo szukają własnego stylu. Nasuwa się pytanie, czy wygląd odrywa ważną rolę w naszym życiu. Chciałabym teraz zbadać, kiedy wygląd jest naprawdę pomocny. Być może wcale nie ma dla nas tak dużego znaczenia.

Z jednej strony wygląd nie powinien w naszym życiu odgrywać żadnej roli. Nie jest zależne od nas, jak wyglądamy. Jedni na przykład mają orli nos, inni - spiczasty. Jeszcze inni mają kościstą twarz lub bladą i delikatną. Różnice są naprawdę duże. Jeśli chodzi o włosy, jest tak dużo kolorów, że nie potrafię ich nawet zliczyć. Te ogromne różnice uważam za największą ludzką zaletę. Nikt nie jest do nikogo podobny. Po wyglądzie nie możemy poznać, czy osoba jest inteligentna, mądra czy pilna. Nie wiemy, czy ktoś jest dobrym pracownikiem, czy wciąż leniuchuje.

Z drugiej strony uważam, że wygląd jest naprawdę istotny. Ale tutaj chodzi mi o różne  przyzwyczajenia i zachowania. Zrozumiałe jest, że mamy zawsze większe zaufanie do osób, które są zadbane. Osób niechlujnie wyglądających nie lubimy tak bardzo i nie ufamy im tak chętnie. Żeby zostać zaakceptowanym, powinno się o siebie dbać. Ubrania powinny być zawsze czyste i wyprasowane. Powinno się wysoko nosić głowę i chodzić wyprostowanym. Najważniejsze jest być godnym zaufania i pewnym siebie. Powinno się być ufnym i sympatycznym. Taka postawa ciała i wrażenie gwarantują nam sukces. Ale nie jest ważne to, jak wyglądamy. Ważniejsze jest to, jak się zachowujemy.

Pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze, kiedy staramy się na przykład o pracę. Dlatego powinniśmy być pewni siebie. Istotny jest również uśmiech i kontakt wzrokowy. Powinno się być otwartym na nowe znajomości. Kiedy jesteśmy pogodni, mamy więcej przyjaciół i sprawiamy lepsze wrażenie. Nikt nie lubi ciągle smutnych osób.

Moim zdaniem, wygląd jest naprawdę ważny i odgrywa w naszym życiu dużą rolę. Jednak chodzi w ogóle o wrażenie, jakie sprawiamy. Mam na myśli całą postać człowieka. Powinniśmy zawsze wyglądać schludnie, żeby cieszyć się poważaniem. Nie musimy być piękni czy brzydcy, aby osiągnąć sukces. To już kwesta gustu, czy ktoś określi nas ładnymi, ale niczego nam to nie gwarantuje.

Podobne wypracowania