Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Charakterystyka porównawcza Alka i Rudego - Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Głównych bohaterów w książce Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec” było trzech: Rudy, Alek i Zośka. Chłopcy doświadczyli ogromu wojny jako młodzieńcy, jednak swoją postawą udowodnili, że honor i przyjaźń są wartościami nadrzędnymi, którym zawsze powinno oddawać się pierwszeństwo.

Ich bohaterstwo, odwaga w obliczu wroga oraz niecofanie się przed sytuacjami, które zagrażały bezpośrednio ich życiu i zdrowiu świadczą o ponadprzeciętnej dojrzałości chłopców oraz kręgosłupie moralnym, dzięki któremu przedkładali dobro ojczyzny nad własną wygodę, czy bezpieczeństwo.

Mimo wspólnych wartości oraz dążeniach do tego samego ideału, chłopcy różnili się między sobą zarówno pod względem wyglądu, jak i charakteru. Alek, którego pierwowzorem był Aleks Dawidowski występuje w powieści jako młodzieniec dziewiętnastoletni, o miłym wyglądzie – posiadał niebieskie oczy, jasne włosy i był dosyć sporego wzrostu.

Chłopiec był synem właściciela fabryki, dlatego można przypuszczać, że nie narzekał w domu na biedę, ale że świadomy wagi nauki ojciec położył duży nacisk na wykształcenie syna. W istocie młodzieniec uczęszczał do jednego z najlepszych liceów w Warszawie, a swój...

Podobne wypracowania