Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis - Jak napisać opis przedmiotu? Reprezentatywny przykład opisu przedmiotu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Porcelanowa lalka w stroju krakowskim.
Jedną z ulubionych zabawek, jakie miałam w dzieciństwie, była porcelanowa lalka, którą dostałam na szóste urodziny od mojego taty. Kiedy czesałam, przebierałam i wymyślałam przeróżne scenki z jej udziałem, czas stawał dla mnie w miejscu, a wołanie mamy na obiad zawsze było wielkim zaskoczeniem.

Krakowianka miała około trzydziestu centymetrów wzrostu, białą jak alabaster buzię, na której różowiły się delikatne rumieńce oraz złote włosy spływające kaskadami aż do pasa. Rączki i nóżki były drobne i tak samo narażone na stłuczenie jak buzia krakowskiej panny, dlatego bawiąc się zabawką należało uważać, aby przez przypadek nie uderzyć mocniej o kant stołu bądź drewnianą półkę. Oczy porcelanowej dziewczynki były zrobione z niebieskiego szkła i okalały je firanki gęstych rzęs koloru miodowego.

Jednak największym atutem porcelanowej lalki był jej strój, który wszystkie moje koleżanki wprawiał w osłupienie. Krakowianka nosiła białą koszulę z koronkowymi mankietami i kołnierzem, na niej okazale prezentował się bordowy zamszowy serdak bogato wyszywany różnokolorowymi cekinami. Dół serdaczka oraz jego brzegi obszyte były złotym, karbowanym sznurkiem, a...

Podobne wypracowania