Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis - Jak napisać opis sytuacji? Reprezentatywny przykład opisu sytuacji

Opis corocznie organizowanej bitwy na poduszki – Pillow Fight - Kraków.

W sobotę o godzinie 13.30 Rynek Główny w Krakowie nie wyglądał standardowo. Ze wszystkich stron napływały grupki studentów, którzy dzierżyli w swoich dłoniach większe i mniejsze poduszki. Sami studenci także nie wyglądali jak co dzień. Każdy z nich ubrany był w koszulkę jednego z pięciu kolorów: białą, niebieską, zieloną, czerwoną lub czarną. Każda z barw symbolizowała bowiem konkretną uczelnię, z którą związana była dana osoba.

Wydarzenie, na które czekał każdy z przybyszów miało nastąpić zaraz po wytrąbieniu hejnału z Wieży Mariackiej ogłaszające godzinę 14.00. Wtedy to brać studencka uzbrojona w miękkie poduszki miała natrzeć na siebie dając wyraz swojej odwadze oraz randze uczelni, która okazać się miała zwycięską.

Tuż przed godziną drugą po południu przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo – Hutniczej, Uniwersytetu Ekonomicznego i innych krakowskich uczelni, niczym w szykach bojowych ustawili się po przeciwległych stronach Rynku Głównego. Wraz z wybiciem godziny czternastej, ze wszystkich stron z wielkim krzykiem natarły na siebie drużyny uczelni miasta królewskiego.

Pojedynek był rzeczywiście godny królewskich armii. Żadna ze stron nie chciała dać za wygraną. Po pierwszym zderzeniu z przeciwnikami tłok zrobił się tak straszny, że niektórzy nie zdołali nawet wyciągnąć ręki, aby zrobić wymach poduszką! Jednak po kilku chwilach tłok się rozluźnił, a walka przybrała swój właściwy obrót. Pierze leciało ze wszystkich stron, poszewki fruwały w strzępach, a studenci z zaciętością w oczach, ale i z uśmiechami na twarzach prowadzili najprawdziwszą w świecie i jedną z największych bitwę na poduszki!

Po około godzinie forsownej zabawy większość studentów była bardzo zmęczona, dlatego wraz z wybiciem godziny piętnastej wszyscy na cześć remisu i przyjaźni między uczelniami wysoko podrzucili swoje poduszki krzycząc: „Wiwat!”

Naładowani pozytywną energią wojownicy krakowskich uczelni zobowiązani byli jednak posprzątać pióra, które całymi stosami zalegiwały pod bramami, w zakątkach ulic i w rogach pomników. Na szczęście rozdane przez organizatorów worki pomogły uporać się z ogromem pierza. Po pół godzinie jedynie drobne piórka kołowały w powietrzu, a studenci powoli rozchodzili się do swych domów.

Najważniejsze punkty:

Trójdzielna budowa:
Wstęp – o czym będzie mowa, opis miejsca wydarzenia, czasu, w jakim się dzieje, przyczyn, z powodu których do niego doszło, zasygnalizowanie bohaterów. Używaj w głównej mierze przymiotników i rzeczowników.
Rozwinięcie – opis głównej sytuacji, zachowanie osób biorących w niej udział. Czasowniki pomogą zdynamizować opis sytuacji.
Zakończenie – jak zakończyło się opisywane wydarzenie, ile czasu upłynęło od jego rozpoczęcia. Jakie są skutki wydarzenia, czy zmieniło ono coś w życiu bohaterów, czy było raczej nieistotne?

Podobne wypracowania do Opis - Jak napisać opis sytuacji? Reprezentatywny przykład opisu sytuacji