Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

K. Kesey „Lot nad kukułczym gniazdem” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Książka Kena Kesey’a jest doskonałym studium zniewolenia, które, jak na ironię, odbywa się w miejscu, gdzie powinno dawać się wolność poprzez leczenie i odzyskiwanie zdrowia ludzi. Szpital psychiatryczny opisywany z perspektywy Indianina Bromdena, który udaje głuchoniemego jest miejscem szczególnym i ze względu na bogactwo przypadków klinicznych, osobowości ludzkich, ale i w negatywnym sensie – z powodu atmosfery tam panującej.

Codzienność przebywających na oddziale zamkniętym, gdzie swą władzę sprawuje niepodzielnie siostra Ratched, zmienia się wraz z przybyciem nowego, zupełnie innego od wszystkich pacjenta. Randle Patrick McMurphy to irlandzki, skory do żartów i zaczepek skazaniec, który by uniknąć kary z ramienia prawa, postanawia udawać chorego psychicznie. Jego postać zmienia wszystko w tym ponurym i odbierającym wszelkie nadzieje miejscu.

Dotychczas Wielka Oddziałowa pilnowała, by w najdrobniejszych szczegółach przestrzegano jej żelaznych zasad. Sterroryzowała wszystkich podopiecznych swoją twarzą woskowej lalki bez szczerego uśmiechu, nienaturalnym sztywnym spokojem, postawą nieznoszącą sprzeciwu oraz lekami i elektrowstrząsami, gdy zaszła potrzeba.

McMurphy wiecznie skory do dziecinnych psot,...

Podobne wypracowania