Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Paulo Coelho „Alchemik” - bohaterowie. Charakterystyka

Głównym bohaterem książki Paula Coelho jest Hiszpan Santiago. Młody chłopak był zadowolony ze swego życia, którego większa część mijała mu na wypasaniu stadka owiec. Jednak bardzo chciał zobaczyć świat.

Jego spokojne życie zmieniło się, gdy najpierw natchnął go sen o skarbie, którego prawdziwość potwierdziła się, gdy odbył rozmowę z biednym starcem, który okazał się być królem. Mężczyzna nie tylko opowiedział mu o niezwykle ciekawych przygodach ze swego życia, ale i wyjawił mu przepowiednię dotyczącą jego życia. Ciekawość i chęć posiadania przepowiedzianego skarbu popchnęły Santiago do wyruszenia w podróż marzeń. Wyprawa ukazała jego wytrwałość w dążeniu do celu i umiejętność radzenia sobie w trudach. Santiago to postać, która mimo wielu niepowodzeń potrafiła realizować swe marzenia i zmierzać ku wyznaczonemu celowi. Jego dążenie do spełnienia tego, co podpowiadało mu serce, okazała się jedyną słuszną decyzją. Nie tylko spełnił swoje marzenie, ale i poznał kobietę, z którą chciał spędzić dalsze życie oraz smak prawdziwej miłości.

Alchemik to bohater, który podczas wędrówki Santiago stanął na jego drodze ku przeznaczeniu i spełnianiu pragnień. Alchemik rusza razem z Santiago do Egiptu. Człowiek ten za swój cel życiowy postawił sobie zgłębianie tajemnic wszechświata. To zagadkowa postać, o której wiadomo, że prawdopodobnie ma około dwustu lat i pochodzi z rodu alchemików z dziada pradziada. Wszystko, o czym mówi, naznaczone jest wielką mądrością, a zarazem enigmatycznością – posługiwał się językiem alchemii. Był dla Santiago czymś w rodzaju drogowskazu, który prowadził go niemal do końca jego drogi w głąb siebie. Jego celem życiowym była pasja przeżywania własnej legendy, a nie pogoń za skarbem. Wytworzył kamień filozoficzny, który zmienia rzeczy w złoto, a także eliksir długowieczności.

Anglika Santiago poznaje w drodze do Egiptu. Jest on wielkim pasjonatem tajników alchemii, dlatego wyrusza na pustynię, gdy dowiaduje się o przebywaniu tam prawdziwego mistrza alchemii. Swoje życie podporządkował poszukiwaniu tajemnicy wszechświata, na co wydał już pół majątku po ojcu. Chciał też odnaleźć kamień filozoficzny. Początkowo Anglik nie jest zainteresowany znajomością z Santiago, ale wspólna podróż przez pustynię wiąże ich przyjaźnią. To on pierwszy uświadamia go o istnieniu alchemii i jej prawdach. Jest dumny, że może prezentować mu wiedzę, którą tak długo zdobywał. Jednak jest zawiedziony, gdy Santiago wyczytuje z książek, które są chlubą Anglika, coś zupełnie innego niż on. Nie rozumie bowiem, że każdy na własny sposób rozumie prawdę o świecie. Rozstaje się z przyjacielem, mając nadzieję na poznanie alchemika.

Podobne wypracowania do Paulo Coelho „Alchemik” - bohaterowie. Charakterystyka