Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Paulo Coelho „Alchemik” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Głównym bohaterem książki Paula Coelho jest Hiszpan Santiago. Młody chłopak był zadowolony ze swego życia, którego większa część mijała mu na wypasaniu stadka owiec. Jednak bardzo chciał zobaczyć świat.

Jego spokojne życie zmieniło się, gdy najpierw natchnął go sen o skarbie, którego prawdziwość potwierdziła się, gdy odbył rozmowę z biednym starcem, który okazał się być królem. Mężczyzna nie tylko opowiedział mu o niezwykle ciekawych przygodach ze swego życia, ale i wyjawił mu przepowiednię dotyczącą jego życia. Ciekawość i chęć posiadania przepowiedzianego skarbu popchnęły Santiago do wyruszenia w podróż marzeń. Wyprawa ukazała jego wytrwałość w dążeniu do celu i umiejętność radzenia sobie w trudach. Santiago to postać, która mimo wielu niepowodzeń potrafiła realizować swe marzenia i zmierzać ku wyznaczonemu celowi. Jego dążenie do spełnienia tego, co podpowiadało mu serce, okazała się jedyną słuszną decyzją. Nie tylko spełnił swoje marzenie, ale i poznał kobietę, z którą chciał spędzić dalsze życie oraz smak prawdziwej miłości.

Alchemik to bohater, który podczas wędrówki Santiago stanął na jego drodze ku przeznaczeniu i spełnianiu pragnień. Alchemik rusza razem z Santiago do Egiptu. Człowiek ten...

Podobne wypracowania