Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Biblia” - „Księga Hioba” - dzieje Hioba. Opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Hiob jest bardzo szczęśliwym człowiekiem, który mieszka w mieście Us ze swoimi trzema córkami i siedmioma synami. Jest zadowolony ze swej rodziny, bardzo ją kocha, żyje na odpowiednim poziomie materialnym, pomaga też potrzebującym, dzieląc się z nimi tym, co ma. Cieszy się szacunkiem i sympatią bliskich, znajomych, sąsiadów. Hiob jest człowiekiem pobożnym, który przykładnie wypełnia wolę Boga i żyje z nim w przyjaźni. 

Jednak jego wspaniałe życie ulega diametralnej zmianie. Bóg za namową Szatana wystawia Hioba na próbę. Szatan zasugerował Stwórcy, że Hiob z łatwością może żyć zgodnie z przykazaniami, ponieważ ma wszystko, co tylko potrzebne do szczęścia i spokojnej egzystencji. Siła jego wiary miała być zweryfikowana, gdy straci wszystko. Bóg zgadza się, by Szatan zesłał na Hioba nieszczęścia. Bohater traci więc dobytek, jego ukochane dzieci umierają, mimo tego, on nadal trwa w wierze. Następnie zesłany zostaje na niego trąd, ale i to nie pokonuje wiary. 

Przyjaciele Hioba twierdzą, że wszystkie te zdarzenia, to kara za grzechy, ale on się z tym nie zgadza. Uważa, że był zawsze dobrym dzieckiem Boga i nawet teraz, gdy tak bardzo został zgnębiony, nie uskarżał się, nie obwiniał Pana. 

Hiob...

Podobne wypracowania