Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Goethe „Cierpienia młodego Wertera” - dzieje Wertera. Opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Werter jest młodym człowiekiem i wrażliwym, uzdolnionym artystą, który wyjeżdża z miejsca, w którym przebywał, ponieważ załatwiać musi sprawy związane ze spadkiem po matce, ale i uciekł przed niepokojącym uczuciem miłosnym. 

W miasteczku do którego przybył nie tylko zachwyca się pięknymi pejzażami uwiecznianym na jego rysunkach. Osiąga tam również spokój dzięki kontaktowi z naturą odczuwaną szczególnie intensywnie przez jego wrażliwą duszę. Jest zadowolony, że może spędzać w przyjemny sposób czas w całkowitej samotności. Kontemplacja przyrody w zupełnym odosobnieniu jest balsamem na jego serce.

Poznaje tam również wielu ludzi. Chociaż nowym znajomym bardzo odpowiada jego towarzystwo, on nie wiąże się uczuciem przyjaźni z nikim, ponieważ żadna z poznanych osób nie jest w stanie pojąć jego charakteru i rozumieć jego zawiłej osobowości. To typowo romantyczny przykład duchowej samotności wynikającej z poczucia indywidualizmu i wyjątkowości. W pewien sposób upaja go myśl o ponadprzeciętności swego „ja” na tle pospolitości innych ludzi. To we własnym wnętrzu odnajduje to wszystko, czego mu potrzeba w życiu. Werterowi bliskie jest dziecięce podejście do rzeczywistości i sam też...

Podobne wypracowania