Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Adam Bahdaj - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Adam Bahdaj urodził się 2 stycznia 1918 roku w Zakopanem. Był niezwykle zdolnym pisarzem, który dużą części swojej twórczości poświęcili dzieciom i młodzieży. Bahdaj pisywał także pod pseudonimami –  jako Dominik Damian oraz Jan Kot.

Dzieciństwo mężczyzny było całkiem zwyczajne i normalne. Jako młodzieniec pisarz zdecydował się na podjęcie studiów. Udał się więc do Krakowa, gdzie został studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczył się tam na wydziale prawa. Dodatkowo miał inne zainteresowania, co widać w jego życiowych wyborach. Mężczyzna studiował również w Warszawie, w Wyższej Szkole Handlowej.

Bahdaj kochał literaturę i marzył, aby zostać pisarzem. Jego debiut datuje się na lata czterdzieste. Wydał wówczas tomik poezji zatytułowany „Iskry spod młota”. Szybko został uznany za naprawdę dobrego twórcę, a ludzie chętnie sięgali po napisane przez niego książki. Bahdaj tworzył przed wszystkim dla dzieci i młodzieży. Do najbardziej znanych i zarazem najważniejszych utworów pisarza należą między innymi: „Podróż za jeden uśmiech” „Wakacje z duchami”, „Telemach w dżinsach”, „Gdzie twój dom Telemachu”, „Stawiam na Tolka Banana”,...

Podobne wypracowania