Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Ania z Zielonego Wzgórza” jest pierwszą powieścią kanadyjskiej pisarki żyjącej na przełomie XIX i XX wieku. Początkowo książka była odrzucana przez wydawców, jednak kiedy została wydana w 1908 roku, stała się bestsellerem. Zapoczątkowała całą serię opowieści o Ani Shirley, osieroconej dziewczynce z Avonlea. Książki opowiadają o dzieciństwie Ani, jej młodości, pierwszych przyjaźniach i miłościach, czasach studenckich i wreszcie – szczęśliwym małżeństwie oraz losach i perypetiach jej dzieci.

Lucy Maud Montgomery, kreując świat powieściowy „Ani z Zielonego Wzgórza”, opisała znajome miejsca i krajobrazy. Wzbogaciła dzieło także własnymi doświadczeniami z dzieciństwa, ponieważ sama doświadczyła osamotnienia po śmierci matki.

Tytułowa bohaterka – Ania Shirley – jest sierotą, która błąkała się od domu do domu aż została zaadoptowana przez starsze rodzeństwo, Marylę i Mateusza Cuthbertów. Wtedy to zaznaje po raz pierwszy rodzinnego ciepła i miłości. Ania jest osobowością całkowicie nieprzeciętną. Swoim radosnym usposobieniem szybko zjednywała sobie ludzi, jednak jej gorący temperament równie szybko wpędzał ją w tarapaty. Ania potrafiła kochać całym sercem i całą siebie poświęcić dla osób,...

Podobne wypracowania