Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” - charakterystyka Maryli Cuthbert

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Maryla jest jedną z najważniejszych drugoplanowych bohaterek powieści kanadyjskiej pisarki, Lucy Maud Montgomery, wydanej na początku XX wieku.

Maryla Cuthbert mieszkała na Zielonym Wzgórzu razem ze swoim starszym bratem, Mateuszem. Ich dom był cichy i spokojny, aż pewnego dnia pojawiła się w nim jedenastoletnia energiczna dziewczynka. Maryla początkowo była przeciwna zaopiekowaniu się Anią – starsze rodzeństwo chciało zaadoptować chłopca, który byłby wstanie pomóc im w pracach na gospodarstwie. Jednak nigdy nie żałowała, że uległa namowom brata.

Maryla na pierwszy rzut oka wydawała się osobą nieprzyjazną. Była wysoka i chuda, siwe włosy spinała w ciasny kok, który dodawał cierpkości jej niepogodnemu obliczu. Maryla cechowała się surowymi poglądami, była bardzo wymagająca i konsekwentnie pilnowała przestrzegania ustalonych przez nią reguł. Jednocześnie potrafiła ciepłem i szacunkiem obdarzyć bliskie osoby, do których miała zaufanie.

Kiedy w jej domu pojawiła się Ania, Maryla była zmuszona zrezygnować z pedantycznie utrzymywanego porządku i wzorowego gospodarowania. Dziewczynka wniosła ogrom energii i optymizmu, którymi wypełniła pustą dotąd przestrzeń domu. Dwie kobiety złączone przez los nawzajem się uczyły –...

Podobne wypracowania