Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” - charakterystyka Diany Barry

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść „Ania z Zielonego Wzgórza” została wydana w 1908 roku. Automatycznie stała się bestsellerem, a swoich walorów nie utraciła mimo upływu lat – dzisiaj również perypetie rudowłosej, piegowatej dziewczynki cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży i dorosłych.

Diana Barry jest ładną, czarnowłosą, jedenastoletnią dziewczynką. Wraz z rodzicami mieszka na Sosnowym Wzgórzu, które znajduje się nieopodal Zielonego Wzgórza. Kiedy do domu Maryli i Mateusza Cuthbertów przybywa rudowłosa, piegowata Ania, Diana nie miała pojęcia, że niebawem zyska przyjaciółkę na całe swoje życie.

Diana zazwyczaj ubiera się modnie i gustownie. Cechuje się bardzo radosnym usposobieniem – lubi się śmiać i radośnie przeżywa każdą chwilę. W porównaniu do Ani, jest osobą wyważoną i ostrożną. Bojaźliwa, delikatnie stąpa po ziemi. Ponadto jest bardzo wierna i lojalna. Cechy te przejawiają się zarówno w relacjach rodzinnych, jak i przyjacielskich. Diana jest posłuszna rodzicom – bez słowa sprzeciwu wykonuje ich polecenia i podporządkowuje się ich woli. Chociaż ich decyzje nie zawsze są zgodne z jej planami (na przykład pewnego razu zabronili dziewczynce spotykać się z Anią), ...

Podobne wypracowania