Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” - charakterystyka Mateusza Cuthberta

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Lucy Maud Montgomery to kanadyjska pisarka żyjąca na przełomie XIX i XX wieku. Osierocona przez matkę, w późniejszym okresie przelała na papier swoje doświadczenia z dzieciństwa. Stworzyła serię przygód Ani Shirley – rudowłosej, radosnej, spontanicznej marzycielki, która nie potrafiła odgonić się od niespodzianek i problemów.

„Ania z Zielonego Wzgórza” rozpoczyna się przybyciem osieroconej dziewczynki do domu w Avonlea, ulokowanym na Zielonym Wzgórzu. Jednak starsze rodzeństwo – Maryla i Mateusz Cuthbertowie –  pragnęło zaadoptować chłopca. Gdy okazało się, że do ich drzwi puka drobna, rudowłosa dziewczynka, Maryla w pierwszej chwili chciała wyjaśnić pomyłkę, która zaszła. Mateusz zaoponował, poczuł, że powinni pomóc stojącemu przed nimi dziecku. Decyzji tej nigdy nie żałowali, albowiem Ania wniosła do ich uporządkowanego życia dziecięcą radość i nauczyła ich patrzeć oczami marzeń na znane od lat zakątki.

Mateusza poznajemy, gdy ma sześćdziesiąt lat. Jest przygarbionym, niezgrabnym kawalerem – jego pomarszczona twarz jest okolona ciemną brodą oraz długimi, siwymi włosami. Odstraszająca na pozór osobowość, paraliżujący strach przed kobietami i samotny tryb życia sprawiały,...

Podobne wypracowania