Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jeden dzień z Anią Shirley - opowiadanie na podstawie książki Lucy Maud Montgomery

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W ten wyjątkowo słoneczny dzień postanowiłam wyłączyć komputer i zostawić telefon komórkowy w domu. Nie chciałem kolejnego dnia zmarnować na czatowanie z bardziej lub mniej znajomymi ludźmi ani na wysyłanie wiadomości sms do koleżanek. Postanowiłam wybrać się na wycieczkę do lasu, pooddychać świeżym powietrzem oraz poprzyglądać się barwnej o tej porze roku przyrodzie.

Kiedy wędrowałam pośród bujnej zieleni, wesoło podśpiewując sobie lub cichutko nucąc ulubione piosenki, przeskakując przez strumyki i zwalone kłody drzew, dotarłam do polanki. Zachwycona spojrzałam na nią i postanowiłam odpocząć chwilę. Gdy zaczęłam rozkładać koc, zobaczyłam, że na skraju polany leży jakaś dziewczynka i zawzięcie pisze coś w zeszycie. Miała rude włosy i pełno piegów na twarzy.

Gdy podeszłam do niej, zrozumiałam, skąd znam tą dziewczynkę. Nie myliłam się! To była Ania – główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery. Czyżby istniała naprawdę, zawieszona w czasie i przestrzeni? A może to miejsce wcale rzeczywiście nie istnieje? Jednak przestałam szybko się tym zamartwiać – razem z Anią pobiegłyśmy zwiedzać jej ukochane Zielone Wzgórze. Ania pokazała mi każdy zakątek, swoje ukochane miejsca w ogrodzie oraz drzewa, na które lubiła się wspinać....

Podobne wypracowania