Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wady i zalety bycia nauczycielem - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bycie nauczycielem, jak każdy inny zawód, wymaga dużego poczucia odpowiedzialności. Jest to zawód niezwykle wymagający, często dla ludzi o mocnych nerwach. Kiedy zostaje się nauczycielem, trzeba wiedzieć, że w pracy tej potrzebna jest pewność siebie, rzetelność, uczciwość i solidność, a także zdecydowanie, niejednokrotnie asertywność. Niemniej jednak, można wyciągnąć z bycia nauczycielem również wiele osobistych korzyści. Jest to zawód mający tyle samo zalet, co wad. Postaram się to udowodnić, przytaczając argumenty za i przeciw.

Pierwszym argumentem popierającym tezę, że bycie nauczycielem ma wady, jest fakt, iż nie we wszystkich szkołach znajdą się uczniowie rzetelni, pracowicie i tacy, którzy zawsze słuchają swojego pedagoga. Trudna młodzież, czyli zjawisko dość powszechne we współczesnych czasach, może nieźle „dać w kość” najbardziej zatwardziałemu wychowawcy. Współpraca z uczniem niejednokrotnie jest po prostu ciężka i bezowocna. Do ucznia trzeba mieć podejście.

Dlatego nauczycielem nie może zostać byle kto. To praca trudna, wymagająca wysiłku, nie tylko fizycznego, ale przede wszystkich psychicznego oraz emocjonalnego zaangażowania, a bez tych cech charakteru uczniowie nie będą szanować swojego wychowawcy....

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania