Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Pamiątka z wakacji - opis pamiątki

Moją najpiękniejszą pamiątką z wakacji jest stworzony przeze mnie album ze zdjęciami. Każda chwila jest ulotna, a dzięki zdjęciu potrafi ona trwać przez całą wieczność. Na zdjęciu ulotność zamyka się w coś materialnego. Dzięki temu albumowi w każdej chwili mogę powrócić do przeszłości, do najszczęśliwszych momentów w moim życiu. To taki rodzaj dokumentacji tego, gdzie i z kim się było, utrwalenie śmiechu, radości, koloru, słońca i miejsc.

Album kupiłam w Wilnie, gdzie spędzałam całe wakacje. Jest to wielki, mieszczący trzysta dwadzieścia zdjęć album, na którego okładce znajdują się wszystkie największe zabytki zarówno Wilna, jak i całej Litwy. Są to między innymi: Wieża i Pomnik Giedymina, Trzy Krzyże w Parku Kalnu (symbol Litwy), panorama wileńskiej starówki, gotycki Kościół św. Anny, Archikatedra i Plac Katedralny, Park Europejski, kowieński pomnik Adama Mickiewicza, wydmy w Połądze, średniowieczny zamek na wodzie w Trokach i wiele, wiele innych.

Album zawiera zdjęcia z wszystkich podróży po Litwie. Dzięki tym fotografiom, w każdej chwili mogę cofnąć się do przeszłości i przeżywać to samo po raz kolejny – odkrywać ruiny zamków, pływać w Wilejce (rzece przepływającej przez centrum Wilna), wspinać się na Wzgórze Trzech Krzyży, obserwować piękne krajobrazy Narodowych Parków, szukać wydm w Połądze.

Dzięki zdjęciom zapamiętam także każdą wolną chwilę z ludźmi, których poznałam i z którymi do tej pory utrzymuję kontakt. Mamy kilka zdjęć z lodowiska w Akropolis, gdzie byliśmy na łyżwach, fotografie z imprez w klubach, z naszych wspólnych wycieczek. Myślę, że nie ma lepszej pamiątki z wakacji od zdjęć. To one przypominają nam o najpiękniejszych momentach naszego życia, bo utrwalają na wieczność te chwile.

Trzysta dwadzieścia zdjęć, które posiadam w tym albumie, to najcenniejsza pamiątka po moich najwspanialszych wakacjach. Zdjęcia przetrwają wszystko, dzięki nim pamięć o tym, co się wydarzyło, nigdy nie zaniknie. Wspomnienia są równie cenne – bezcenne. Takie wartości, które są ulotne (wspomnienia blakną), można dzięki fotografiom zatrzymać przy sobie na dłużej.

Album został oprawiony kolorową oprawką. Imituje ona tysiące barw tęczy: różowy, czerwony, żółty, biały, niebieski, fioletowy i zielony. W środku znajdują się sztywne, szarawe karty, na które można wklejać pojedyncze zdjęcia, przy pomocy małych zakładek. Na każdej stronie zmieszczą się dwa niewielkich rozmiarów zdjęcia. W tym momencie wszystkie strony albumu są zapełnione kolorowymi letnimi fotografiami i wygląda to wspaniale.

Znalazło się też kilka wolnych kart przeznaczonych na różnego rodzaju zapiski, komentarze, objaśnienia. Te strony pozostawiłam moim nowym znajomym z wakacji. Chciałam, aby wpisali tam coś od siebie. Wszystkie pięć stron wolnego miejsca zostało rzetelnie zapisane wierszami z różnych stron świata – z Turcji, Hiszpanii, Ukrainy, Chin, Singapuru, Francji... Koleżanki i koledzy powpisywali także, co zamierzają robić w czasie następnych wakacji i gdzie mamy się ponownie spotkać.

Uważam, że album ze zdjęciami jest moją najcenniejszą pamiątką z wakacji. Nie ma nic lepszego do przechowywania swoich wspomnień, a to klejnoty, którego nie można policzyć i zamienić na nic innego. To coś wspaniałego, że chwilę można zamknąć w jednym zdjęciu i wracać do niej każdego dnia, dlatego właśnie zdecydowałam się na opis albumu ze zdjęciami.

TAGI: opis wakacje

Podobne wypracowania do Pamiątka z wakacji - opis pamiątki