Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Przemówienie - Przemówienie kandydata na prezydenta - napisz

Szanowni Wyborcy!

Stoję dzisiaj przed Wami jako kandydat na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i z całą skromnością i uniżeniem proszę Was o poparcie w nadchodzących październikowych wyborach w roku 2011. Na stanowisko to kandyduję po raz pierwszy, jednak nie brak mi doświadczenia na polu politycznym. Jako przewodniczący partii W Stronę Polski, chciałbym przedstawić Wam, szanowni Współobywatele, mój plan wyborczy. Nie mam zamiaru obiecywać gruszek na wierzbie i rzucać słów na wiatr.

Zapewne powiecie, że chce konkretów. Oto i one. Największym problemem, z jakim boryka się współczesna Polska, jest oczywiście gospodarka. Od czasów wejścia do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku notujemy stały wzrost Produktu Krajowego Brutto (PKB), jednak nie sposób nie zauważyć, że to tylko statystki. W polskiej gospodarcze trzeba zmienić dużo. Pierwsze, na co zwróciłbym szczególną uwagę i na to też kładę największy nacisk, to biurokracja.

Zarówno rolnicy, jak i inni zwykli podatnicy napotykają szereg problemów związanych z załatwianiem różnego rodzaju dokumentów i papierzysk. Chciałbym, aby w każdym urzędzie było możliwe załatwianie spraw „od ręki”. Nie jest to żadna kiełbasa wyborcza, bo nawet mnie samemu przydarzyło się kilka razy załatwić to i owo w urzędach różnego typu. Naprawdę chciałbym, aby Polakom żyło się lepiej. Wychowałem się w tym kraju, znam go i wiem, czego mu potrzeba.

Na co również warto zwrócić uwagę? Z pewnością na korupcję. W dzisiejszych czasach jest to wręcz plaga, którą należy zwalczać. Bardzo popularne jest targowanie się stołkami, wręczanie łapówek za milczenie. Powstało już tyle komisji śledczych do spraw hazardowych i innych, chociaż tak naprawdę do niczego one nie prowadzą, a winni i tak pozostają na wolności i śmieją się społeczeństwu w twarz. Jednym słowem, w naszym kraju dzieje się źle i jeżeli nie zrobimy nic, żeby temu jakoś zaradzić, zginiemy.

Szanowni Wyborcy! Zmiany i reformy to najlepsza droga do osiągnięcia jakiegokolwiek sukcesu. Nie możemy stać w miejscu i patrzeć przez palce na to, co się dzieje. Musimy działać – działać wspólnie! Nie będę tutaj nikogo karmił tanimi frazesami. Nie będzie cudu. Potrzebna jest determinacja i siła walki, a ja te cechy posiadam i gwarantuję, że jestem najbardziej odpowiednim kandydatem na zaszczytne stanowisko prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Wiem, jaka jest sytuacja polityczna Polski na arenie międzynarodowej. Nie jest to wcale mały kraj, ale wciąż przez świat nieco ignorowany. Chcę to zmienić, uczynić z Polski potęgę, z którą liczyłaby się Rosja, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania czy Niemcy. Chcę, żeby Polacy byli dumni z tego, gdzie się urodzili, wychowali i żyją. Nie pozwolę na zaprzepaszczenie działań naszych przodków – działań, dzięki którym po latach odzyskaliśmy wolność.

Pokażmy, że wykorzystujemy tę wolność jak najlepiej. Nie porzucajmy ideałów przeszłości. Uczyńmy z nich priorytety. Razem możemy więcej. Wystarczy tylko chcieć. Ja swoją osobą gwarantuję, że Polska wejdzie na właściwe tory. Zbudujemy nowy kraj, w którym nie ma korupcji, wysokich podatków, kolejek do lekarzy i zbędnej biurokracji, która tylko niszczy obywateli.

Szanowni Wyborcy, odważcie się zagłosować na zmiany, reformy, których ojczyzna potrzebuje. Odważcie się być patriotami, ludźmi odpowiedzialnymi za losy państwa. Odważcie się i zagłosujcie na mnie. Pamiętajcie, Wyborcy, wszystko leży w Waszych rękach. Takiej mocy nie możecie bagatelizować. Oddajcie swój głos na człowieka rozsądnego. Oddajcie głos na Jana Kowalskiego.

Podobne wypracowania do Przemówienie - Przemówienie kandydata na prezydenta - napisz