Przemówienie - Przemówienie kandydata na prezydenta - napisz
JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!
- 4914 wypracowanie - Język polski
- 1594 wypracowanie - WOS
- 2021 wypracowanie - Historia
- 787 wypracowanie - Religia
- 528 wypracowanie - Język angielski
- 58 wypracowanie - Język niemiecki
Szanowni Wyborcy!
Stoję dzisiaj przed Wami jako kandydat na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i z całą skromnością i uniżeniem proszę Was o poparcie w nadchodzących październikowych wyborach w roku 2011. Na stanowisko to kandyduję po raz pierwszy, jednak nie brak mi doświadczenia na polu politycznym. Jako przewodniczący partii W Stronę Polski, chciałbym przedstawić Wam, szanowni Współobywatele, mój plan wyborczy. Nie mam zamiaru obiecywać gruszek na wierzbie i rzucać słów na wiatr.
Zapewne powiecie, że chce konkretów. Oto i one. Największym problemem, z jakim boryka się współczesna Polska, jest oczywiście gospodarka. Od czasów wejścia do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku notujemy stały wzrost Produktu Krajowego Brutto (PKB), jednak nie sposób nie zauważyć, że to tylko statystki. W polskiej gospodarcze trzeba zmienić dużo. Pierwsze, na co zwróciłbym szczególną uwagę i na to też kładę największy nacisk, to biurokracja.
Zarówno rolnicy, jak i inni zwykli podatnicy napotykają szereg problemów związanych z załatwianiem różnego rodzaju dokumentów i papierzysk. Chciałbym, aby w każdym urzędzie było możliwe załatwianie spraw „od ręki”. Nie jest to żadna kiełbasa wyborcza, bo nawet mnie samemu przydarzyło się kilka razy załatwić to i owo w urzędach różnego typu. Naprawdę chciałbym, aby Polakom żyło się lepiej. Wychowałem się w tym kraju, znam go i wiem, czego mu potrzeba.
Na co również warto zwrócić uwagę? Z pewnością na korupcję. W dzisiejszych czasach jest to wręcz plaga, którą należy zwalczać. Bardzo popularne jest targowanie się stołkami, wręczanie łapówek za milczenie. Powstało już tyle komisji śledczych do spraw hazardowych i innych, chociaż tak naprawdę do niczego one nie prowadzą, a winni i tak pozostają na wolności i śmieją się społeczeństwu w twarz. Jednym słowem, w naszym kraju dzieje się źle i jeżeli nie zrobimy nic, żeby temu jakoś zaradzić, zginiemy.
Szanowni Wyborcy! Zmiany i reformy to najlepsza droga do osiągnięcia jakiegokolwiek sukcesu. Nie możemy stać w miejscu i patrzeć przez palce na to, co się dzieje. Musimy działać – działać wspólnie! Nie będę tutaj nikogo karmił tanimi frazesami. Nie będzie cudu. Potrzebna jest determinacja i siła walki, a ja te cechy posiadam i gwarantuję, że jestem najbardziej odpowiednim kandydatem na zaszczytne stanowisko prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Wiem, jaka jest sytuacja polityczna Polski na arenie międzynarodowej. Nie jest to wcale mały kraj, ale wciąż przez świat nieco ignorowany. Chcę to zmienić, uczynić z Polski potęgę, z którą liczyłaby się Rosja, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania czy Niemcy. Chcę, żeby Polacy byli dumni z tego, gdzie się urodzili, wychowali i żyją. Nie pozwolę na zaprzepaszczenie działań naszych przodków – działań, dzięki którym po latach odzyskaliśmy wolność.
Pokażmy, że wykorzystujemy tę wolność jak najlepiej. Nie porzucajmy ideałów przeszłości. Uczyńmy z nich priorytety. Razem możemy więcej. Wystarczy tylko chcieć. Ja swoją osobą gwarantuję, że Polska wejdzie na właściwe tory. Zbudujemy nowy kraj, w którym nie ma korupcji, wysokich podatków, kolejek do lekarzy i zbędnej biurokracji, która tylko niszczy obywateli.
Szanowni Wyborcy, odważcie się zagłosować na zmiany, reformy, których ojczyzna potrzebuje. Odważcie się być patriotami, ludźmi odpowiedzialnymi za losy państwa. Odważcie się i zagłosujcie na mnie. Pamiętajcie, Wyborcy, wszystko leży w Waszych rękach. Takiej mocy nie możecie bagatelizować. Oddajcie swój głos na człowieka rozsądnego. Oddajcie głos na Jana Kowalskiego.
Podobne wypracowania do Przemówienie - Przemówienie kandydata na prezydenta - napisz
- Jan Chryzostom Pasek „Pamiętniki” - opracowanie, interpretacja
- Władysław Reymont - utwory, dzieła. Charakterystyka twórczości Reymonta
- Czy Roland powinien wezwać pomoc i dlaczego? Oceń decyzję Rolanda - „Pieśń o Rolandzie”
- Piotr Skarga „Kazania sejmowe” - opracowanie, interpretacja
- Piotr Skarga - kazania i kaznodziejstwo. Piotr Skarga i jego poglądy. Charakterystyka
- Czy Dulscy są wśród nas? Dulszczyzna kiedyś i dziś - esej
- Opowiadanie o przyjaźni - Opowiadanie o przyjaźni, która zostaje poddana próbie
- Wady i zalety bycia nauczycielem - rozprawka
- Apokalipsy się nie boję, bo... - odpowiedz w formie eseju
- Pamiątka z wakacji - opis pamiątki
- Henryk Sienkiewicz „Potop” - o Polakach. Prawdy uniwersalne czy stereotypy?
- Co jest najważniejsze? Co jest dla mnie najdroższe na świecie i dlaczego? - odpowiedz
- Przygody Anaruka, chłopca z Grenlandii - streszczenie, opis
- Witold Gombrowicz „Ferdydurke” - interpretacja książki
- Witold Gombrowicz „Ferdydurke” - lekcja polskiego. Streszczenie, interpretacja fragmentu
- Szkoła, obraz szkoły w „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza
- Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera” - opracowanie książki
- Napisz opowiadanie - Dalsze losy Tomka Sawyera
- Przygody dzieci z Bullerbyn - streszczenie, opis wybranej przygody
- Juliusz Verne „W 80 dni dookoła świata” - bohaterowie. Charakterystyka