Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co jest najważniejsze? Co jest dla mnie najdroższe na świecie i dlaczego? - odpowiedz

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Najdrożsi na świecie są dla mnie przyjaciele. Nie jest to „rzecz” typowo materialna, ale – uczucie braterstwa, które jest niepowtarzalne i w dzisiejszych czasach coraz rzadziej spotykane. Jak mówił pewien pisarz: „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nasze skrzydła, kiedy zapomniały jak latać”. Uważam, że jest to najprawdziwsza prawda. Przyjaźń to uczucie bezcenne, najdroższe na świecie, a jeżeli już się je „zdobędzie”, trzeba o nie dbać.

Moim zdaniem nic tak nie uszczęśliwia drugiego człowieka jak wsparcie, zrozumienie i zaufanie, które otrzymujemy od przyjaciół. Świat dzięki temu uczuciu jest o wiele lepszy, bardziej słoneczny, nawet w najpochmurniejszy dzień. Siła przyjaźni jest tym większa, że rzadko spotykana. W czasach współczesnych trzeba wielu wyrzeczeń i szlachetnego serca, żeby naprawdę stwierdzić, iż ktoś jest naszym przyjacielem. Często zdarza się tak, że znamy kogoś latami i w jednej chwili dowiadujemy się, że znaliśmy tylko drobną cząstkę tej drugiej osoby.

Świat współczesny naciska na człowieka ze wszystkich stron. Mamy pracę, rodzinę, obowiązki i praktycznie zero wolnego czasu na rozwijanie się i pogłębianie takich więzi jak więzi przyjaźni. Tym bardziej...

Podobne wypracowania