Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Przygody Anaruka, chłopca z Grenlandii - streszczenie, opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Głównym bohaterem książki pt.: „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” autorstwa Czesława Centkiewicza jest tytułowy Anaruk. To eskimoskie dziecko w wieku dwunastu lat. Mieszka na najzimniejszej wyspie świata, która przez cały rok skuta jest lodem. Anaruk to postać nietuzinkowa i na dodatek autentyczna. Czesław Centkiewicz, który przebywał na Grenlandii, poznał osobiście Anaruka i zwyczaje panujące w tej ciekawej eskimoskiej społeczności.

Anaruk jako bohater książki przeżywa wiele interesujących przygód. Bardzo często zabierany był przez swoich rodziców na polowania. Żyją oni w srogich warunkach, gdzie praktycznie pora lata równa się naszej wczesnej wiośnie. Natomiast na porządku dziennym są mrozy sięgające pięćdziesięciu stopni Celsjusza. Najbardziej drogocennym materiałem jest tam skóra, w których Eskimosi chodzą na co dzień oraz drewno. Raz narrator zobaczył, że łódka Anaruka odwrócona jest do góry nogami. Przestraszył się, że chłopakowi coś się stało, jednak ten szybko pokazał się nad wodą – popisywał się swoją myśliwską zręcznością.

Pewnego dnia w osadzie eskimoskiej miało miejsce wielkie wydarzenie. Zwiadowcy zauważyli niedaleko stado renów. „Ze skór ich...

Podobne wypracowania