Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Przygody Tomka Sawyera” to z pozoru zwyczajna opowieść o losach niejakiego Tomka Sawyera i jego paczki przyjaciół – Huckelberry’ego Finna oraz Joego Harpera. Paczka przyjaciół mieszkająca w niewielkim miasteczku Sankt Petersburg w Ameryce Północnej, przeżywa szalone, nieraz bardzo niebezpieczne, przygody. Powieść Marka Twaina jest powieścią wielowątkową, w której nie zabrakło groteski, śmiechu, ironii czy nawet sarkazmu dotyczącego otaczającej nas rzeczywistości. To też wspaniała opowieść o dzieciństwie.

Mark Twain zabiera czytelników w swoistą podróż w czasie do „lat szczenięcych”. Dzięki galerii bohaterów, jaką mamy okazję poznać na kartach jego książki, czytanie lektury jest przyjemnością. O czym jednak tak naprawdę opowiadają „Przygody Tomka Sawyera”? Przede wszystkim o potrzebie powrotu do pierwotności, czyli do dzieciństwa, o tym, że każdy człowiek ma w sobie pierwiastek dziecka i nie powinien o tym zapominać. W każdym z nas istnieje podświadoma wola wolności, przełamania zasad, barier, reguł. Prawdziwie wolny (pod wszelkimi względami) w książce jest bohater imieniem Huckelberry Finn.

„Huck”, jak o nim mówią inni, nie słucha nikogo. Dnie spędza...

Podobne wypracowania