Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz opowiadanie - Dalsze losy Tomka Sawyera

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tomek i Huckelberry Finn długo znajdowali się w centrum uwagi całego miasteczka Sankt Petersburg. Wiadomość o tym, jak dzięki swojej odwadze udało im się dowieść prawdy na temat morderstwa doktora Robinsona, szybko obiegła okoliczne wioski i osady. Huck nic sobie z tego nie robił. Uciekał ze szkoły, kiedy tylko mógł – najwygodniej spędzał czas pod gołym niebem, żując tytoń. Niekiedy wyciągał na swoje eskapady także Tomka Sawyera. Kiedy szum wokół nich nieco ucichnął, tak jak Tomek obiecał – chłopaki założyli bandę rabusiów.

Kilka dni temu zorganizowali swój pierwszy napad z prawdziwego zdarzenia. Celem rabunku był sklep niejakiego pana Mitcha. Wszystko było zaplanowane od a do zet, chociaż Huckelberry opowiadał się za tym, żeby po prostu wpaść do sklepu, ukraść co popadnie i uciec, gdzie pieprz rośnie, zanim pan Mitch zorientuje się, co się stało i zacznie ich gonić. Tomek nie podzielał zdania Hucka, dlatego uknuł misterną intrygę. Joe potakiwał na wszystkie pomysły przywódcy bandy rabusiów, więc decyzją większości, wszystko miało być wykonane tak, jak Sawyer wymyślił. Chłopcy nie mogli doczekać się rabunku.

Było lato, a ten dzień był niezwykle słoneczny. Połowa miasteczka ukrywała się przed zaduchem w mieszkaniach...

Podobne wypracowania