Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Przygody dzieci z Bullerbyn - streszczenie, opis wybranej przygody

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Najbardziej w książce „Dzieci z Bullerbyn” autorstwa Astrid Lindgren spodobała mi się przygoda, w której narratorka, siedmioletnia Lisa, opowiada o tym, jak dzieci z Bullerbyn widziały prawdziwego Wodnika.

Wszystko zaczęło się od tego, że pewnego dnia gromadka pojechała do pobliskiego młyna. Mieli oddać żyto na zmielenie. Młynem opiekował się staruszek Jan. Opowiadano o nim najróżniejsze historie. Lisa była pewna, że woli on rozmawiać z dziećmi niż z dorosłymi – lepiej czuł się w ich towarzystwie. Podróż upłynęła dzieciom spokojnie. Lasse powoził, bryczkę ciągnęła ich wysłużona klacz imieniem Svea. Lisie bardzo podobała się okolica młyna – przebiegał tam leśny potok zwany Wierzbowym. Dzieci uwielbiały tam jeździć z jeszcze jednego powodu – Jan opowiadał im różne historie i anegdotki.

Tak było i tym razem. Jan zaczął snuć historię o trollu, który nagminnie nawiedza jego młyn. Na pobliskiej polanie tańcują zwykle elfy, ale kiedy widzą Jana, chowają się. Dzieci słyszały tę historię już wiele razy, ale Jan zaczął opowiadać także o nocnej zjawie o nazwie Wodnik. Podobno siedział na kamieniu w wodzie i grał na skrzypcach tak pięknie, że Jan się popłakał. Gromadka z Bullerbyn była zachwycona tymi nowinami.

Wszyscy...

Podobne wypracowania