Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Juliusz Verne „W 80 dni dookoła świata” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Głównym bohaterem książki Juliusza Verne’a jest Filip Fogg – ekscentryczny angielski dżentelmen, którego życie upływa spokojnie i rutynowo, według ustalonego schematu. Nie lubi awantur, niespodzianek i nieprzewidzianych wypadków losu. Woli, kiedy wszystko wokół niego jest odpowiednio zorganizowane i ułożone. Według planu jego dnia można by nastawiać zegarek. Główną cechą Fogga jest punktualność i opanowanie. Jest on rzetelny w tym, co robi. Jeżeli coś robi, robi to dokładnie:

„Kilka minut wystarczyło, by nowy służący trafnie ocenił swego pana. Domyślił się, że musi mieć lat ze czterdzieści, uznał, że figurę ma nienaganną, postawę szlachetną, że blond włosy jego i faworyty pielęgnowane są przez najlepszego fryzjera i że posiada spokój i godność w ruchach. Spokojny, flegmatyczny, o oku czystym, nieruchomej powiece, był typem zimnokrwistego Anglika. Jego przysłowiowa punktualność wzbudzała podziw we wszystkich (...)”

Sam jednak fakt, że Filip Fogg założył się o to, iż okrąży Ziemię w osiemdziesiąt dni, mówi nam o tym, że jest w nim jakieś wrodzone szaleństwo, ambicja i potrzeba zmiany. Fogg potrafił w jednej chwili całkowicie zmienić swoje życie, wywrócić je do góry nogami, nie będąc...

Podobne wypracowania