Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Edmund Niziurski „Sposób na Alcybiadesa” - recenzja książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Sposób na Alcybiadesa” to młodzieżowa powieść Edmunda Niziurskiego o losach paczki przyjaciół z klasy VIII. Głównymi bohaterami są: Marcin Ciamciara, Słabiński Słabiszewski, Zasępa, Józio Pędzelkiewicz oraz tytułowy Alcybiades, czyli odrobinę nierozgarnięty profesor historii – Tymoteusz Misiak.

Książka w swojej prostocie jest bardzo przystępna dla czytelników, co jest jej dużą zaletą – powieść czyta się niemal jednym tchem. W jej fabułę wplecione zostały humorystyczne wstawki, dzięki czemu czytelnika nie opuszcza dobry humor. Bohaterowie prędko zyskują naszą sympatię, chociaż na samym początku nie są postaciami, które powinno się naśladować. Garstka uczniów postanawia nie uczyć się i jednocześnie zdać do następnej klasy. Skoro jednak w klasie VIII zostali zdemaskowani przez profesora Żwaczkę i stanęli na dyrektorskim dywaniku, postanawiają zakupić SPONĘ.

SPONA to inaczej „Sposób na Alcybiadesa”. Chłopcy decydują się zaangażować w sprawy kółka historycznego tylko po to, żeby nie musieli się uczyć. Jak na ironię, sami wpadają w zastawione przez siebie sidła. Książka Edmunda Niziurskiego pełna jest zabawnych gagów, komicznych sytuacji. Charaktery bohaterów...

Podobne wypracowania