Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Dzieci z Bullerbyn” - opowiadanie. Opowiadanie o przygodzie z wybranym bohaterem książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Lisa zawsze miała dużą wyobraźnię. Nie znałam drugiej tak miłej i pomysłowej dziewczynki. Pewnego dnia miałyśmy razem bardzo ciekawą przygodę. Działo się to w czasie upalnego lipcowego dnia. Jak zwykle nudziłyśmy się niemiłosiernie, ale znając Lisę, wiedziałam, że szybko coś wymyśli. Postanowiłyśmy pójść nad pobliski strumyk i pochlapać się w zimnej wodzie. Upały doskwierały tak bardzo, że nawet w cieniu było ponad dwadzieścia osiem stopni Celsjusza. Jedynym ratunkiem było pozostanie w domu, jak zrobiła to reszta gromadki z Bullerbyn albo właśnie ożywcza kąpiel w strumyku w cieniu wielkich lip.

Jako że miałyśmy mnóstwo wolnego czasu, nie spieszyłyśmy się z naszą kąpielą. Lisa skakała z kamienia na kamień, mocząc przy tym nogi. Naraz zamarła w bezruchu. Coś najwidoczniej przykuło jej uwagę, bo wpatrywała się w miejsce nieopodal jej stóp. Przechyliła głowę, po czym wskoczyła do potoku i podniosła coś z ziemi. Podeszłam jeszcze bliżej, aby się dokładniej przypatrzeć nowej zdobyczy mojej małej przyjaciółki.
- Co to takiego? – zapytałam, patrząc na zbitkę szarych piór.
- Pisklę – odparła Lisa. – Musimy je uratować!

Najwyraźniej szary ptaszek wypadł z gniazda, a nie umiał latać, aby móc tam wrócić...

Podobne wypracowania