Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Carlo Collodi „Pinokio” - opracowanie utworu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść zatytułowana „Pinokio” to wspaniała historia przeznaczona nie tylko dla najmłodszych czytelników. Chociaż przedstawia losy drewnianego pajacyka, tak naprawdę porusza problem dorastania i przygotowywania się do dojrzałości.

Pinokio to drewniany pajacyk. Materiał, z którego powstał, był niezwykły, ponieważ – jak się okazało – posiadał zdolność mówienia. Zdobył go majster Wisienka, a następnie podarował swojemu przyjacielowi. Dżepetto zaopiekował się chłopcem i postanowił wychować go najlepiej, jak tylko potrafi. Ale Pinokio okazał się być bardzo niegrzeczny. Nie słuchał swojego nowego taty i nieustannie sprawiał mu kłopoty.

Niechętnie uczęszczał do szkoły, sprzedał swój podręcznik, wyruszył w wędrówkę z nieznanymi cyrkowcami, zaprzyjaźnił się z niebezpiecznymi oszustami Lisem i Kotem. Dżepetto miał przez pajacyka wiele kłopotów. Cały czas martwił się o pajacyka, poszukiwał go i starał się nakłonić do odpowiedniego postępowania. Ale Pinokio nie był zdany jedynie na siebie, w czasie wypraw i niesamowitych przygód towarzyszyła mu dobra wróżka. To ona nagradzała i karała go w zależności od sytuacji. W końcu jednak Pinokio opamiętał się i zaczął zachowywać się dobrze. W nagrodę został prawdziwym...

Podobne wypracowania