Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Charles Dickens „Opowieść wigilijna” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Opowieść wigilijna” to historia opowiadająca o człowieku, który dzięki niesamowitej magii Świąt Bożego Narodzenia zmienił się na lepsze. Stało się tak za sprawą jego własnych uczuć, a także otaczających go ludzi.

Głównym bohaterem powieści jest Ebenezer Scrooge. To bogaty kupiec, właściciel dobrze prosperującego sklepu. Mężczyzna zatrudnia pracowników, ale nie traktuje ich dobrze. Często ich wykorzystuje i płaci im bardzo niewiele. Bohater mieszka sam i samotnie spędza czas. Nie lubi towarzystwa, odcina się od rodziny i znajomych. Nie przyjmuje nawet zaproszenia siostrzeńca Freda na wigilijną kolację.

Scrooge wydaje się być zimny i zgorzkniały. Twierdzi, iż nienawidzi Bożego Narodzenia, nie dzieli się z ludźmi potrzebującymi, nie interesuje go los innych ludzi. W dodatku jest okropnie skąpy, nie podarował nawet małej kwoty proszącym o pieniądze gościom. Na szczęście mężczyzna zmienia się pod wpływem wizyty duchów. Przenoszą go one w odległe czasy i pokazują różne sceny z jego życia. Scrooge widzi swoje dzieciństwa, rodzinę, pracowników, a nawet swój pogrzeb. Jest to dla niego ogromne przeżycia, które zmienia go na lepsze. Bohater zaczyna nawiązywać relację z rodziną, chętnie pomaga potrzebującym, a...

Podobne wypracowania