Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Daniel Defoe „Przypadki Robinsona Cruzoe” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Opowieść o przygodach Robinsona Cruzoe zaliczana jest do najwspanialszych, a zarazem najciekawszych książek przygodowych. Główny bohater to kochający morze i przygody żeglarz, który często wpada w tarapaty.

Robinson wychowywał się w rodzinie marynarzy. Rodzice jednak nie zgadzali się, by bohater pływał na morzu, ponieważ wcześniej w czasie sztormów utonęli dwaj ich synowie. Jednak młodzieniec był niezwykle uparty i kiedy tylko nadarzyła się okazja, wyruszył w rejs. Miał wiele przygód, wychodził cało z kilku opresji. Robinson odbył liczne wyprawy handlowe w celu wymiany towarów z Gwinejczykami, został niewolnikiem mauretańskim, założył nawet w Brazylii własną plantację roślin. Jednak powieść skupia się przede wszystkim na okresie, kiedy to bohater zostaje uwięziony na bezludnej wyspie.

Jego statek rozbija się podczas wielkiego sztormu i tylko jemu z załogi udaje się przeżyć. Robinson zmuszony był do pozostania na wyspie. Mężczyzna czuł się samotny i zagubiony, nie potrafił na początku zbudować schronienia i znaleźć żywności. Z czasem jednak przyzwyczaja się do trudnych warunków i poznaje nowego przyjaciele, którego nazywa Piętaszkiem. Razem mieszkają w jaskini, a Robinson naucza Piętaszka języka angielskiego. Po kilku...

Podobne wypracowania