Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Olga Tokarczuk „Prawiek i inne czasy” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Prawiek i inne czasy” to jedna z najbardziej znanych powieści Olgi Tokarczuk, która w znakomity sposób stworzyła historię o życiu, śmierci, przemijaniu. Opowieść, w której pełno jest magii i symboli. Tytułowy Prawiek to niewielka wioska położona niedaleko Kielc, w której stykają się dwa światy: realny i mistyczny, fantastyczny. Granic tej urokliwej wioski strzegą aniołowie Michał, Uriel, Rafał i Gabriel, co więcej, pojawiają się w niej czarownice, leśny człowiek, Matka Boska przemawia. Oprócz postaci świata mistycznego, pojawia się w utworze wiele rzeczy normalnych, należących do świata rzeczywistego. 

Historia stworzona przez Tokarczuk trwa ponad pięćdziesiąt lat, rozpoczyna się bowiem przed pierwszą wojną światową, kończy natomiast w latach siedemdziesiątych. Przez to pół wieku ludzie rodzą się, dorastają, umierają, kochają się, szanują i nienawidzą. Można powiedzieć, iż główną bohaterką powieści jest Misia, którą poznajemy jako małą dziewczynkę, następnie towarzyszymy jej przez całe życie. Razem z nią dojrzewamy, przeżywamy pierwszą miłość, dorosłość, rozczarowania, następnie starość i śmierć. Wszystko  Prawieku toczyłoby się normalnym trybem, gdyby nie pojawiali się w nim ludzie z zewnątrz,...

Podobne wypracowania