Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ernest Hemingway „Stary człowiek i morze” - czas i miejsce akcji utworu. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Stary człowiek i morze” to bardzo ciekawy i zaskakujący utwór, który opowiada historię samotnego rybaka, znajdującego się na morzu. Mężczyzna pragnie złowić wspaniałą rybę i kiedy niesamowicie silne zwierzę znajduje się na haczyku, Santiago postanawia walczyć do końca swoich sił, aby pokonać marlina.

Akcja utworu rozrywa się w wieku XX. Są to lata czterdzieste. Inspiracją do powstania opowiadania była prawdziwa historia żeglarza-rybaka, którego autor miał okazję poznać. Pamiętając o bardzo ciekawej opowieści, stworzył własną wersję wydarzeń. Miejsce akcji „Starego człowieka i morza” to Kuba, a dokładnie Hawana. Właśnie tam mieszka Santiago. Jest on starym rybakiem, który ostatnimi czasy nie ma szczęścia w połowach ryb. Od kilku miesięcy nie udało mu się nic złowić, dlatego okoliczni mieszkańcy uważają go za nieudacznika.

Hawana  to piękne miasto, jednak bohater nie czuje się w nim swobodnie. Wie, że społeczność lokalna naśmiewa się z niego, nawet mały chłopiec, który był jego pomocnikiem, rezygnuje z rejsów. Mężczyzna wypływa więc sam. Warto dodać, iż główna akcja opowieści rozgrywa się przede wszystkim na morzu. Są to wody niedaleko Kuby, ponieważ właśnie w takie bliskie rejsy wypływa Santiago....

Podobne wypracowania