Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Maria Kownacka „Kajtkowe przygody” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Kajtkowe przygody” to wspaniała opowieść dla najmłodszych czytelników, która przedstawia losy sympatycznego bociana o imieniu Kajtek.

Bocian to najważniejszy bohater utworu. Poznajemy go jako bardzo łakomego i niezwykle niesfornego ptaka. Nie słucha on swoich bocianich rodziców i zbytnio wychyla się z gniazda. Niestety wypada z niego i rani sobie skrzydełka. Na szczęście z pomocą Kajtkowi przychodzi wiejski chłopiec i zabiera go do gospodarstwa. Bocian dostaje pożywienie i schronienie, rodzina dba, by odzyskał zdrowie i siły. Kajtek czuje się samotny, inne ptaki odlatują do ciepłych krajów, ponieważ zbliża się zimna. Tylko on jeden zostaje.

Mimo to, nadal jest niegrzeczny i myśli tylko o sobie. Dokucza zwierzętom w gospodarstwie, zabiera im jedzenie, próbuje sprawować na podwórko władzę absolutną. Jego zachowanie powoduje, że nikt go nie lubi. Także dzieci nie darzą go sympatią, ponieważ wyrywa im chleb. W ten sposób mijały kolejne miesiące, a wszyscy mieli już Kajtka dosyć. Gdy nadeszła wiosna, do kraju powróciły inne bociany. Niestety rodzina nie rozpoznała bociana. Poczuł się on bardzo samotny. Postanowił wówczas, że się zmieni, zrozumiał, że zachowywał się bardzo źle. Żałował swojego postępowania...

Podobne wypracowania