Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Nancy Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Stowarzyszenie umarłych poetów” to wspaniała opowieść o młodości. Bohaterowie książki to przyjaciele uczęszczający do jednej szkoły, których wspólną pasją okazuje się poezja.

Knox, Charlie, Cameron, Neil, Todd to tylko niektórzy z uczniów męskiej akademii. Na początku roku szkolnego poznają nowego nauczyciela języka angielskiego, profesora Keatinga. Jest on nieco ekstrawagancki i nowoczesny. Nie uznaje starych metoda nauczania, stosuje nowe, swoje własne. Z całego serca zachęca uczniów do czytania literatury, razem z uczniami analizuje wiersze i zaszczepia w nich miłość do poezji.

Chłopcy zaczynają cenić nauczyciela-dziwaka, przywracają nawet do życia Stowarzyszenie Umarłych Poetów, do którego niegdyś, będąc uczniem, należał Keating. Uczniowie spotykają się potajemnie, by czytać wiersze sławnych poetów. Oczywiście każdy z uczniów ma też swoje prywatne problemy. Knox bez wzajemności kocha się w pięknej dziewczynie, Todd czuje się nierozumiany przez rodziców, natomiast Neil zmaga się z apodyktycznym ojcem. Chłopiec marzy o aktorstwie, ale rodzicie nie pozwalają mu marnować czasu w teatrze. W konsekwencji uczeń popełnia samobójstwo. Profesor Keating zastaje oskarżony jako współwinny...

Podobne wypracowania