Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ferenc Molnar „Chłopcy z Placu Broni” - artyzm powieści. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Książka Ferenca Molnara „Chłopcy z Placu Broni” jest poruszającą opowieścią o przyjaźni, oddaniu i wierności wobec swojej „małej ojczyzny”, jaką staje się dla grupy chłopców tytułowy Plac Broni. Autor z nadzwyczajną precyzją i dokładnością zarysowuje świat wydarzeń kilkunastu młodych chłopaków gotowych oddać swoje życie za to, co cenią najbardziej.

W tym utworze autor osiągnął artyzm, szczególnie jeżeli chodzi o posługiwanie się wojskowym żargonem, zasadami, obowiązkami. Artyzm to „ogół cech dzieła dający świadectwo biegłości twórcy w danej dyscyplinie sztuki, jego umiejętnościom kształtowania materiału oraz sprawności w posługiwaniu się środkami i sposobami wypowiedzi zgodnie z założonym celem”. W czym autor pokazał się najlepiej to w przeniesieniu rzeczywistości wojskowej do świata młodych chłopców, którzy niczym prawdziwi żołnierze walczą w obronie ojczyzny.

Obydwa obozu surowo przestrzegają zasad oznaczonych regulaminem. Ze spotkań określonych regulaminem sporządzają protokoły. Jest tu także obowiązkowa kolejność stopni: najniżej jest szeregowy, który wykonuje wszelkie czynności (Nemeczek), którym musi się podporządkować bez szemrania, bo to jak w prawdziwym wojsku...

Podobne wypracowania