Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wanda Chotomska „Dzieci pana Astronoma” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Dzieci Pana Astronoma” to zabawna wierszowana opowieść o bliźniętach Teleskopku i Teleskopce. Jest to psotne rodzeństwo, które dzięki swojemu ojcu poznaje świat kosmosu i wszechświata.

Rodzina mieszka przy ulicy Astronoma, prowadzi życie zgodne i szczęśliwe. Dzieci są niezwykle żywe, wszędzie ich pełno, nieustannie poszukują nowych wrażeń. Niestety lubią być również niegrzeczne i rozrabiać, co przysparza rodzicom dużo zmartwień. Dlatego też Pan Astronom stara się poświęcać pociechom jak najwięcej czasu, a w wolnych chwilach opowiada im o kosmosie i różnych planetach. Dzieci są niezwykle ciekawe i chętnie słuchają opowieści o tych niesamowitych rzeczach i zjawiskach. Ojciec stara się zainteresować nimi Teleskopka i Teleskopkę. Poza tym dzięki opowieściom dzieci uzyskują wiedzę o świecie i zdobywają nowe informacje. Skupiając się na poznawaniu otaczającej ich rzeczywistości... trochę mniej rozrabiają.

„Dzieci Pana Astronoma” to opowieść nie tylko dla najmłodszych czytelników. Jest jednak skierowana przede wszystkich do nich. Autorka w bardzo ciekawy i oryginalny sposób podaje czytelnikom podstawową wiedzę na temat kosmosu i wszechświata. Opowieści pana Astronoma zapewne są interesujące nie tylko dla bohaterów,...

Podobne wypracowania