Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wanda Chotomska „Dzieci pana Astronoma” - opracowanie książki

„Dzieci Pana Astronoma” to zabawna wierszowana opowieść o bliźniętach Teleskopku i Teleskopce. Jest to psotne rodzeństwo, które dzięki swojemu ojcu poznaje świat kosmosu i wszechświata.

Rodzina mieszka przy ulicy Astronoma, prowadzi życie zgodne i szczęśliwe. Dzieci są niezwykle żywe, wszędzie ich pełno, nieustannie poszukują nowych wrażeń. Niestety lubią być również niegrzeczne i rozrabiać, co przysparza rodzicom dużo zmartwień. Dlatego też Pan Astronom stara się poświęcać pociechom jak najwięcej czasu, a w wolnych chwilach opowiada im o kosmosie i różnych planetach. Dzieci są niezwykle ciekawe i chętnie słuchają opowieści o tych niesamowitych rzeczach i zjawiskach. Ojciec stara się zainteresować nimi Teleskopka i Teleskopkę. Poza tym dzięki opowieściom dzieci uzyskują wiedzę o świecie i zdobywają nowe informacje. Skupiając się na poznawaniu otaczającej ich rzeczywistości... trochę mniej rozrabiają.

„Dzieci Pana Astronoma” to opowieść nie tylko dla najmłodszych czytelników. Jest jednak skierowana przede wszystkich do nich. Autorka w bardzo ciekawy i oryginalny sposób podaje czytelnikom podstawową wiedzę na temat kosmosu i wszechświata. Opowieści pana Astronoma zapewne są interesujące nie tylko dla bohaterów, ale również dla odbiorców książki. Mogą oni utożsamiać się z Teleskopkiem i  Teleskopką. To przecież zwyczajne dzieci, które uwielbiają się bawić i rozrabiać, cieszą się ładną pogodą i wspólnie spędzonymi chwilami, ale znajdują również czas na zajęcia nieco poważniejsze, bardziej kształcące.

Książka Wandy Chotomskiej jest wartościowa, szczególnie dla dzieci, ponieważ mogą one odkryć w niej to, co naprawdę interesujące, a jednocześnie istotne dla życia w naszym świecie. Jak wygląda słońce, ile jest planet, dlaczego księżyc świeci – na te wszystkie pytania odpowiedzi udziela pan Astronom. Bohaterowie książki dzięki swojemu ojcu zaczynają kochać kosmos, samodzielnie budują nawet pomnik Mikołaja Kopernika. Być może czytelnicy także odkryją w sobie astronomiczny „pierwiastek”.

Podsumowując – „Dzieci pana Astronoma” to barwna i ciekawa historia opisująca niesforne rodzeństwo, które dzięki swojemu niezwykłemu ojca odkrywa tajemnice kosmosu.

Podobne wypracowania do Wanda Chotomska „Dzieci pana Astronoma” - opracowanie książki