Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wakacje - strata czy zysk? Czy wakacje są potrzebne? - rozprawka

Każdy chyba uczeń z niecierpliwością oczekuje na nadejście letnich wakacji. Są one czasem relaksu i wypoczynku, lecz czy rzeczywiście są nam potrzebne? Czyż nie byłoby produktywniej uczyć się i pracować przez okrągły rok? Uważam, że nie; w mojej pracy zamierzam udowodnić prawdziwość mojej opinii.

Myślę, że każdy z nas zasługuje na odpoczynek po pracy. Jest on czymś więcej, aniżeli tylko czasem relaksu – przede wszystkim daje nam siłę i ochotę do dalszej nauki czy pracy. Chyba każdemu z nas znane jest uczucie znudzenia czasem wolnym – kiedy mamy go zbyt wiele, tęsknimy do bardziej produktywnych metod spędzania naszych dni. Zaczynamy tęsknić za szkołą i za wyzwaniami, które ona przed nami stawia. Jednak gdybyśmy nagle zostali pozbawieni możliwości wypoczynku, po pewnym czasie z całą pewnością stalibyśmy się zmęczeni, zniechęceni i znudzeni – krótko mówiąc: niezdolni do dalszej pracy.

Nie wolno nam również zapominać o bardzo istotnym aspekcie wakacji – to nie tylko czas wolny od naszych zwykłych obowiązków. To przede wszystkim sposobność nauczenia się wielu innych, ciekawych rzeczy, poznania nowych przyjaciół i przeżycia niezapomnianych przygód. Uważam, że nie tylko szkoła może nas czegoś nauczyć – przede wszystkim uczy nas życie! Wakacje to idealna pora na nowe doświadczenia, które przydadzą nam się później. Dzięki czasowi wolnemu możemy poznawać interesujących ludzi, uczyć się nowych języków, zwiedzać nowe miejsca i przyglądać się obcym kulturom. Możemy także zdobyć wakacyjną pracę, która pomoże nam rozsądnie rozplanować czas oraz nauczy gospodarowaniem własnymi pieniędzmi. 

Myślę, że dobrze spędzone wakacje to bardzo istotna rzecz. To właśnie one sprawiają, że z chęcią wracamy we wrześniu do szkoły, by z zapałem powitać nowy rok szkolny i skorzystać z niego w jak największym stopniu. 

Podobne wypracowania do Wakacje - strata czy zysk? Czy wakacje są potrzebne? - rozprawka