Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wakacje - strata czy zysk? Czy wakacje są potrzebne? - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Każdy chyba uczeń z niecierpliwością oczekuje na nadejście letnich wakacji. Są one czasem relaksu i wypoczynku, lecz czy rzeczywiście są nam potrzebne? Czyż nie byłoby produktywniej uczyć się i pracować przez okrągły rok? Uważam, że nie; w mojej pracy zamierzam udowodnić prawdziwość mojej opinii.

Myślę, że każdy z nas zasługuje na odpoczynek po pracy. Jest on czymś więcej, aniżeli tylko czasem relaksu – przede wszystkim daje nam siłę i ochotę do dalszej nauki czy pracy. Chyba każdemu z nas znane jest uczucie znudzenia czasem wolnym – kiedy mamy go zbyt wiele, tęsknimy do bardziej produktywnych metod spędzania naszych dni. Zaczynamy tęsknić za szkołą i za wyzwaniami, które ona przed nami stawia. Jednak gdybyśmy nagle zostali pozbawieni możliwości wypoczynku, po pewnym czasie z całą pewnością stalibyśmy się zmęczeni, zniechęceni i znudzeni – krótko mówiąc: niezdolni do dalszej pracy.

Nie wolno nam również zapominać o bardzo istotnym aspekcie wakacji – to nie tylko czas wolny od naszych zwykłych obowiązków. To przede wszystkim sposobność nauczenia się wielu innych, ciekawych rzeczy, poznania nowych przyjaciół i przeżycia niezapomnianych przygód. Uważam, że nie tylko szkoła może nas czegoś...

Podobne wypracowania