Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy grupa ma wpływa na naszą osobowość? - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Osobowość człowieka kształtowana jest przez bardzo wiele różnego rodzaju czynników, mniej lub bardziej oczywistych. Każde wydarzenie w naszym życiu jest pewnego rodzaju siłą, katalizującą nasze doświadczenia i zachowania. Tematem niniejszej rozprawki jest zagadnienie wpływu grupy na naszą osobowość. Czy taki wpływ istnieje i – jeśli istnieje – jak bardzo jest znaczący w odniesieniu do innych czynników?

Pierwszym i najważniejszym chyba elementem kształtowania się osobowości człowieka jest wpływ jego rodziny – najbardziej podstawowej grupy społecznej, do jakiej należy. To właśnie nasi rodzice i rodzeństwo wywierają najbardziej elementarny wpływ na kształtowanie się naszego charakteru oraz całości naszej osoby. Kiedy dorastamy, nasz światopogląd jest również krystalizowany przez nasze personalne doświadczenia. Zaczynamy kwestionować wpajane nam od dziecka przez rodzinę autorytety, szukając własnych odpowiedzi na różnego rodzaju pytania. Właśnie wtedy grupy, do których przynależymy, stają się głównym czynnikiem kształtującym naszą dorosłą osobowość. 

Potrzeba przynależności do grupy jest potrzebą bardzo naturalną dla człowieka. Już od początku istnienia rasy ludzkiej jesteśmy istotami społecznymi,...

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania