Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Chłopcy z Placu Broni” Ferenc Molnar - sprawozdanie z bitwy na Placu Broni

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Proszę Państwa emocje sięgają zenitu, podenerwowanie udziela się wszystkim, którzy będą brali udział w nadchodzącej bitwie o słynny już z wielu opowiadań Plac Broni. Walkę zapowiedziano na godziny popołudniowe, a uczestniczyć w niej będą dwie strony sporu - tak zwani chłopcy z Placu Broni oraz ugrupowanie przeciwne - czerwone koszule z Ogrodu Botanicznego. Oba obozowiska prowadzone są do walki przez wybitne jednostki (czerwone koszule Feri Acz, zwany straszliwym) oraz Jonasz Boka - zwany dalej generałem chłopców z Placu Broni. 

Zakładam, że Janosz Boka z powodzeniem wprowadzi w życie swój plan. Ma to być pozorowanie przez podwładnych ucieczki, po czym zaatakowanie przeciwnika od tyłu. Za bramą widać już nadchodzące czerwone koszule. Janosz Boka nakazuje swojemu adiutantowi, którym tymczasowo jest Kolnay, aby trąbić do ataku, ale wszyscy chłopcy z Placu Broni nieoczekiwanie uciekają. Czerwone koszule na czele z najsilniejszym spośród nich Pastorem rzucają się w pogoń za uciekinierami. Należy przypuszczać, że jest w tym jakaś taktyka.

Pozostała część czerwonych koszul na czele z Ferim Acze można widzieć nadal koło ulicy Marii. Najprawdopodobniej garstka ta oczekuje na rozgromienie przez Pastora oddziałów broniących Placu...

Podobne wypracowania