Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Miguel de Cervantes - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Miguel de Cervantes przyszedł na świat 29 września 1547 roku w miejscowości Alcala de Henares. Jego rodzina nie należała do najbogatszych, co więcej – można powiedzieć, iż była to zubożała szlachta. Koleje losu Cervantesa są kręte i pełne niedomówień. Wiadomo, że uczył się w Salamance. Tam też zaczął próbować swych sił jako pisarz. Legat papieski dostrzegł w chłopcu potencjał i zabrał go do Włoch. Wydarzenie to nasuwa szereg podejrzeń. Przede wszystkim rodzi pytanie, czy młody Miguel był tak uzdolniony, iż jego pierwsze próby tworzenia mogły do tego stopnia zachwycić zwierzchnika Kościoła? O tym jednak dyskutować nie ma sposobu, choć – faktycznie – istnieje taka możliwość. Co innego intryguje natomiast badaczy literatury, mianowicie – wiadomo, że w tym samym czasie władze poszukiwały pewnego młodego szlachcica, który brał udział w bójce, w której ktoś zginął. Znając usposobienie Cervantesa i jego awanturniczą naturę oraz skłonność do wikłania się w niejasne sytuacje, można snuć podejrzenia, iż legat zabrał ze sobą pisarza, aby ten uniknął kary.

Podczas pobytu we Włoszech Miguel zaciągnął się do wojska. Walczył w bitwie w miejscowości Lepanto w 1571 roku, w której odniósł rany. W armii służył...

Podobne wypracowania