Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Salinger „Buszujący w zbożu” - charakterystyka bohaterów

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Głównym bohaterem powieści J. D. Salingera zatytułowanej „Buszujący w zbożu” jest Holden Caulfield. Młodzieniec pochodził z zamożnej rodziny – jego ojciec pełnił obowiązki radcy prawnego i często finansował przedstawienia na Broadwayu, a matka zajmowała się obowiązkami domowymi. Natomiast jego brat – D.B. mieszkał w Hollywood, gdzie tworzył scenariusze filmowe.

Holden, w momencie kiedy go poznajemy, ma siedemnaście lat i jest wysokim, szczupłym chłopakiem o krótkich i nieco siwiejących włosach. Dzięki dobrej sytuacji finansowej jego rodziny, może pozwalać sobie na noszenie markowych ubrań i nonszalancki styl życia – palenie papierosów i rozrzutność. Szczególnie przejawia się to w jego stosunku do kolejnych szkół, do jakich chodzi. Pencey Prep było czwartą placówką, do której uczęszczał, jednak nie sprawiło to, że szczególnie przykładał się do nauki. Znacznie więcej czasu zabierało mu udawanie osoby dorosłej, czego dowodem, oprócz palenia papierosów i picia alkoholu, było jego rzekome zamiłowanie do seksu.

Holdena poznajemy z innej strony, gdy postanawia spędzić kilka dni w Nowym Jorku. Wtedy odsłaniają się: jego spostrzegawczość, inteligencja i idealistyczne, wrażliwe...

Podobne wypracowania