Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Lew Tołstoj „Anna Karenina” - charakterystyka Anny Kareniny

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Anna Arkadiewna Karenina to postać, która na stałe weszła do historii światowej literatury jako kobieta poszukująca szczęścia za wszelką cenę, szczęścia prawdziwego i nie godzącego się na żadne kompromisy. W jej kreacji ujawnił się cały kunszt pisarski Tołstoja, jego niezwykła zdolność do wnikania w ludzką psychikę i obserwacji zachowań przełożonej na szczegółowe opisy stanów wewnętrznych. Jak powiedziała Sophie Marceau, która wcieliła się w filmową postać Anny (1997r.): „Mam wrażenie, że wszystkie kobiety, które czytały powieść Tołstoja, rozpoznają się w tej postaci”.

Anna jest kobietą o uderzającej urodzie, piękną nie tylko ze względu na pociągającą cielesność, ale i na urok, wdzięk, inteligencję i doskonałą znajomość salonowego savoir-vivre. Nie jest przesadnie szczupła, jej kształty zachwycają proporcjonalnością i krągłością. Zawsze elegancka, z precyzyjnie obmyśloną „toaletą”, pełna gracji, wewnętrznego spokoju i naturalności, którą oczarowuje mężczyzn i zdobywa sympatię kobiet. Ma długie, kruczoczarne, lśniące włosy, powłóczyste spojrzenie, mlecznobiałą cerę i drobne dłonie, na których nosi mnóstwo pierścionków, przyciągających uwagę każdego, kto widzi ją po raz pierwszy...

Podobne wypracowania