Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List do Ani Shirley z propozycją przyjaźni. Na podstawie „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Droga Aniu!

Widziałam Cię dziś na zajęciach szkółki niedzielnej, siedziałam tuż za tobą. Z jakichś niejasnych jak dotąd powodów czuję, że jesteśmy bratnimi duszami i chciałabym się z Tobą zaprzyjaźnić. Słyszałam, że jesteś osobą romantyczna i uwielbiasz marzyć. Ja także bardzo to lubię, czasem wyobrażam sobie, że zamiast pospolitego imienia Klaudia mam na imię Ernestyna albo Kordula.

Marzę też o tym, że mieszkam w pięknym kraju, prowadząc specjalną pensję dla ubogich dziewcząt. Pomagam im w nauce i zdobywaniu zawodu, opiekuję się nimi i dbam o ich rozwój. Mój dom jest duży i pięknie urządzony, ze wspaniałymi pokojami ozdobionymi roślinami i leśnymi gałęziami. Wokół domu rozciąga się wspaniały ogród, pełen różnokolorowych kwiatów, oraz duży owocowy sad. Nigdy nie byłam w górach, więc wyobrażam sobie, że ta posiadłość leży u stóp wyniosłej góry, pokrytej śniegiem.

Ja też, tak jak ty Aniu, czuje się tutaj trochę obca. Przyjechałam do Avonlea niedawno, przeprowadziliśmy się, kiedy rodzice kupili w okolicy gospodarstwo. Wiem, że niełatwo jest komuś, kto zostawił swoje dawne znajomości i przyjaźnie i musi odnaleźć się w nowym miejscu. Dlatego liczę, że tym łatwiej zaprzyjaźnimy się ze...

Podobne wypracowania